Kontakt

Analiza wyników ankiety "Spożywanie jogurtów oraz fakty i mity z nimi związane."

Jak często spożywasz jogurty?
Jakie jogurty spożywasz?
Jaki smak jogurtów wybierasz zazwyczaj?
Jogurt z jakimi dodatkami wybierasz najczęściej?
Jaką wielkość jogurtu wybierasz zazwyczaj?
Kiedy najczęściej spożywasz jogurty?
Gdzie częściej spożywasz jogurty?
Oceń w jakim stopniu wymienione niżej składniki mają wpływ na wybór przez Ciebie jogurtu.
Gdzie najczęściej kupujesz jogurty?
Jakiej marki jogurty zazwyczaj kupujesz?
Czy kupujesz jogurty o niższej zawartości tłuszczu?
Wolisz jogurty naturalne czy smakowe?
Wolisz jogurty pitne czy tradycyjne?
Czy czytasz etykiety na jogurtach?
Jogurty owocowe mogą zastąpić jedną porcję owoców...
MIT Jogurty owocowe są nafaszerowane cukrem, syropami: glukozowym i glukozowo-fruktozowym, barwnikami, aromatami, a często nawet obok owoców nie leżały. Podobnie sprawa ma się z serkami homogenizowanymi (poza naturalnymi, ale one również do najzdrowszych nie należą). Jogurty owocowe są równie niezdrowe, co słodycze. Wiedziałeś/aś o tym?
Nie każdy jogurt zawiera probiotyki...
FAKT Szczepy bakterii probiotycznych są tylko w jogurtach oznakowanych jako probiotyczne. W odróżnieniu od bakterii znajdujących się w zwykłych jogurtach probiotyki są w stanie przeżyć w kwaśnym środowisku żołądka i docierają do jelit. Pełnią tam ważne funkcje, między innymi zapobiegają rozwojowi szkodliwych dla organizmu drobnoustrojów, a także uszczelniają ścianki nabłonka jelit, co wspiera odporność.  Trudne pytanie?
Bakterie z jogurtu mogą zaszkodzić dziecku...
MIT Jeśli jogurt jest szczelnie zamknięty i nieprzeterminowany, nic złego się nie stanie, bo są w nim wtedy tylko pożyteczne bakterie. Ważne jednak, by jogurt przechowywać zgodnie z zaleceniami producenta. Jogurty dla niemowląt nie wymagają przechowywania w lodówce, te zwykłe jednak trzeba w niej trzymać. Ciekawe informacje?
Jogurty są odpowiednim posiłkiem dla dzieci nietolerujących laktozy...
FAKT Laktoza to cukier mleczny – jogurty zawierają go dużo mniej niż mleko, w dodatku jest on już częściowo rozłożony przez bakterie na cukry podstawowe: glukozę i galaktozę. Poza tym żywe kultury bakterii, które zawiera jogurt, wspomagają wytwarzanie enzymu laktazy, którego brak odpowiada za nietolerancję laktozy. Podobała Ci się ta ankieta?
Jogurty  zawierają dużo środków konserwujących...
MIT Zgodnie z polskim prawem do jogurtów nie wolno dodawać konserwantów. Ich długi termin ważności wynika z faktu, że zawierają one bakterie mlekowe, które zakwaszają jogurt i nie dopuszczają do rozwoju mikrobów.  Oceń w skali od 1 do 5 w jakim stopniu podobała Ci się ta ankieta.
Jak często korzystasz z internetu?
Jakie masz wykształcenie?
Ile masz lat?
Wybierz płeć:
Jaka jest Twoja sytuacja zawodowa?  
W jakim województwie mieszkasz?