Analiza wyników ankiety "Czy kolejność zawsze ma znaczenie?"

Podczas działań arytmetycznych musimy pamiętać o poprawnej kolejności ich wykonywania. Przypominasz sobie jaka to kolejność?
Ile to jest 2+2x2?
Jak sądzisz czy kolejność urodzenia (zn. w jakiej kolejności przychodzimy na świat - pierwsze, drugie i następne dziecko) ma wpływ na życie człowieka?
Okazuje się, że to w jakiej kolejności przychodzimy na świat, ma znaczenie. Choć w wiekszości przypadków calkiem nieświadomie, to jednak w pewnien zauważalny sposób rodzice traktują inaczej dzieci starsze i młodsze. Według badań przeprowadzonych przez Franka Sullowaya pierworodne dzieci są rządne władzy i sumienne, dzieci, które są "środkowe" charakteryzują się zapałem do rywalizacji, lubią konkurencję, a te najmłodsze zazwyczaj są leniwe i ugodowe.   Rodzice często są bardziej skupieni na dziecku pierworodnym, ponieważ jego przyjście na świat to dla nich całkowicie nowa sytuacja. Uczą się przy nim różnych czynności i zachowań, czytają książki dotyczące wychowania. Przy drugim dziecku mają już pewne doświadczenie, na którym bazują. Znajduje to odzwierciedlenie nawet w takich dziedzinach jak fotografia. Według badania przeprowadzonego przez producenta aparatów, firmę Nikon, rodzice częściej robią zdjęcia starszym dzieciom, uważając, że część zdjęć młodszego dziecka się powtarza, poza tym przy młodszym dziecku ciągle brakuje im czasu. Według badań Nikona w polskich rodzinach prawidłowość ta występuje u 56% ankietowanych, a w Hiszpanii aż blisko 70% rodziców deklaruje, że częściej fotografują starszą pociechę. Z badania wynika także, że rodzice robią to nieświadomie, szczególnie mamy, bo to one robią najwięcej zdjęć. Jeżeli macie rodzeństwo, zajrzyjcie w rodzinne albumy i sami oceńcie, które z Was częściej tam się pojawia!?
Brak danych
Czy kolejność liter wewnątrz wyraziu jest ważna dla zrozumienia jego sensu?
Zigonde z nazomjsnwyi bnmdiaaai pdrweoryzpoamnzi na btkjrsyiych uewttscnaeyirh nie ma zannezica kśjlneooć lietr pzry zipsaie dgenao słowa Nawaeżsjinjze jset to, żbey pszweria i oasittna leitra błya na swoim mcesjiu, potzasłoe mgoą być w nadeiiłze i w dyszalm cgąiu nie pnonwio to swzartać pmobrólew ze zoiuenrimzem tstkeu. Dzejie się tak dgtleao, że nie cytmazy wksycztsih ltier w swłioe ale cłae sowła od rzau.