Kontakt

Analiza wyników ankiety "Przyzwoitość, etyka, moralność i patriotyzm europosłów..."

Europosłowie, którzy przegrali wybory dostaną hojne odprawy. Każdy europoseł, który żegna się z Parlamentem Europejskim i nie przechodzi bezpośrednio do parlamentu krajowego lub na inne publiczne stanowisko, dostanie tzw. odprawę przejściową. Za każdy rok pracy w Parlamencie Europejskim były europoseł otrzyma równowartość miesięcznej pensji, ale nie krócej niż przez okres 6 miesięcy i nie dłużej niż przez 2 lata... W myśl tej zasady, każdy europoseł, który był w PE jedną kadencję, otrzyma blisko 7 600 euro miesięcznie przez pół roku oraz dodatkowo przez trzy miesiące równowartość połowy wydatków wcześniej otrzymywanych na prowadzenie biura poselskiego, czyli prawie 6 tys. euro... Czy Pani/Pana zdaniem takie przywileje i to w takiej wysokości w Unii Europejskiej dotkniętej cały czas kryzysem finansowym są etyczne i przyzwoite z moralnego punktu widzenia i oceny jej obywateli?  
Europosłom przysługuje emerytura już od 63 roku życia, która jest uzależniona od długości mandatu. Europosłowie, którzy mogą się poszczycić najdłuższym stażem przebywania w PE, otrzymają emerytury w wysokości 70% pobieranej wcześniej pensji, tj. ponad 5 300 euro miesięcznie... Czy w pani/Pana ocenie wiek 63 lat uprawniający europosła do przejścia na emeryturę oraz wysokość emerytury są zasadne w stosunku do wysokości wieku emerytalnego i wysokości emerytur w większości krajów UE?
Polscy europosłowie nie płacą podatków w Polsce chociaż EU daje wybór rozliczania podatkowego. Żaden z polskich europosłów jakoś jednak z możliwości płacenia podatków w Polsce nie skorzystał... Polscy europosłowie skwapliwie chronią swoje dochody i płacą podatki do budżetu UE w wysokości 19%, bo w Polsce płacili by stawkę 32%. Jak widać dochody polskiego budżetu nie są dla polskich europosłów istotne... Czy taka możliwość i takie postępowanie naszych dotychczasowych europosłów wg Pani/Pana oceny są przyzwoite z moralnego i patriotycznego punktu widzenia?
Jak często Pani/Pan korzysta z Internetu?
Pani/Pana miejsce zamieszkania:
Pani/Pana wykształcenie:
Pani/Pana wiek:
Status Pani/Pana zatrudnienia:
Płeć respondenta: