Newsroom

SW Research na Generation Mobile!
20/05/2015

Trwa konferencja Generation Mobile 2015, na której prezentowane są najważniejsze trendy oraz zwyczaje Polaków związane z technologiami mobilnymi. SW Research po raz kolejny przeprowadziło badanie na ten temat!

Generation Mobile to czwarta edycja konferencji zorganizowanej przez Antyweb i NoNoobs poświęconej błyskawicznie rosnącemu rynkowi mobilnemu.

 

SW Research w dniach 28.04.-10.05.2015 r. przeprowadziło badanie metodą internetowych wywiadów kwestionariuszowych na próbie 5461 osób. Głównym cele badania było sprawdzenie, jakie urządzenia mobilne posiadają Polacy, w jaki sposób z nich korzystają i jakich aplikacji używają. 

Piotr Zimolzak (Wiceprezes Zarządu SW Research) przedstawił najnowsze wyniki badania. W czasie prezentacji poruszone zostały między innymi tematy: Jak korzystamy ze smartfonów? Za co najchętniej płacimy i jakie kwoty? Czy jesteśmy przywiązani do naszych urządzeń i co decyduje o wyborze kolejnego? Premierowe wyniki nowej sekcji badania dotyczącego tzw. "ubieralnych urządzeń" (ang. wereables devices) oraz przyszłości transakcji mobilnych.

Zastanawiacie się nad kupnem nowego tabletu lub komputera? Nie martwcie się, odpowiedzi respondentów jednoznacznie wskazują, że smartfony i tablety będą bardzo popularnymi narzędziami do gier, ale nie zastąpią konsol i PC. 

Grafiki z wynikami badania można obejrzeć w serwisie antyweb.pl

 

Wstecz