Kontakt

Analiza wyników ankiety "Języki obce oraz fakty i mity z nimi związane."

Ile języków obcych znasz?
W jakim stopniu znasz poszczególne języki? 
Gdzie nauczyłeś/aś się języków obcych? 
Dlaczego zdecydowałeś/aś się na naukę języka/języków obcych?
Co sprawia Ci największą trudność w nauce języka obcego? 
Z jakich źródeł korzystałeś/aś podczas nauki języków obcych? 
Jak często znajdujesz się w sytuacji w której przydałaby Ci się znajomość języka obcego? 
Gdzie najczęściej wykorzystujesz znajomość języków obcych? 
Jakich języków chciałbyś/ chciałabyś nauczyć się w przyszłości? 
Nauka języków obcych według Ciebie to proces: 
Znajomość choćby jednego języka obcego w dzisiejszych czasach według Ciebie jest: 
Czy uważasz, że masz zdolności do łatwego przyswajania języków obcych? 
Jedyną skuteczną metodą nauki języka jest wyjazd za granicę...
MIT Zagraniczny wyjazd ma wiele plusów i pozytywnie wpływa na naszą naukę języka. Będąc za granicą na każdym kroku obcujemy z językiem, słyszymy akcent, intonację, wszędzie otaczają nas napisy, mamy możliwość porozmawiać z native speakerami. Tego typu pobyt nie jest jednak koniecznością. Języka możesz nauczyć się wszędzie, ważne jak to robisz. Możesz otaczać się językiem nawet w swoim miejscu zamieszkania. Na kursach metodą bezpośrednią w naszej szkole językowej kładzie się nacisk głównie na konwersację, dzięki czemu proces nauki zbliżony jest do nauki za granicą. 
Języka można nauczyć się niezależnie od wieku...
FAKT Nie ma żadnych dowodów na to, że osoby dojrzałe nie mają szans na opanowanie języka obcego w stopniu zaawansowanym. Wszystko zależy od determinacji, motywacji i indywidualnych predyspozycji ucznia, a także systematyczności. I jeszcze jedno. Jako dorośli mamy nad dziećmi sporą przewagę – jesteśmy zdolni do abstrakcyjnego myślenia. Rozumiemy pojęcia abstrakcyjne i umiemy ich używać w logiczny sposób, co jest niezwykle pomocne w nauce języków obcych. 
Nauka języków obcych zajmuje mnóstwo czasu...
MIT  Tak naprawdę potrzeba niewiele, by móc zaobserwować pozytywne rezultaty. Ktoś może tu powiedzieć: „Ale ja mam fatalną pamięć, zapominam wszystko, czego się nauczę”. W porządku, ale tu z pomocą przyjdzie Wam systematyczność oraz system powtórek. Aby dane słówko lub zwrot zapamiętać należy je niejako umieścić w swojej pamięci długoterminowej, a do tego potrzebne jest powtarzanie w regularnych odstępach czasu.
Gramatyka nie jest potrzebna, by mówić...
MIT Czy się to komuś podoba, czy nie, gramatyka to esencja języka. To dzięki niej wiemy, jak tworzyć wyrazy i budować zdania. Bez gramatyki nie ma nauki języka i jeśli naprawdę komuś zależy na opanowaniu języka, musi się z tym pogodzić. Nie mówię, że gramatyka jest najważniejsza, bo w nauce języka każdy element jest równie ważny. Sama gramatyka nic człowiekowi nie da jak i samo słownictwo w niczym nie pomoże. 
Jak często korzystasz z internetu?
Jakie masz wykształcenie?
Jaka jest Twoja sytuacja zawodowa? 
Wybierz płeć:
Ile masz lat?
W jakim województwie mieszkasz?