Analiza wyników ankiety "Zwyczaje"

Województwo 
Ponoć, nieużywane lub potłuczone naczynia, Duńczycy trzymają do 31 XII, aby rzucać nimi w drzwi sąsiadów, co ma zapewnić szczęście, jednak szanując sąsiadów, można też zostawić stłuczki na ich wycieraczce Co sądzisz o takim zwyczaju ?
W Nowy Rok Brazylijczycy gromadzą się na plaży Copacabana i wrzucają do morza biała kwiaty oraz inne podarki dla bogini Jemaja, wierzą to zapewni im zdrowie i siłę oraz spełnienie marzeń Myślisz, że wiara czyni cuda ?
Strach na wróble, w Ekwadorze jest symbolem złej energii mijającego roku, dlatego pali się jego kukłę, aby zapewnić sobie dobry start na kolejne 12 miesięcy Był(a)byś skłonn/a/y też tak zrobić ?
W Nowym Roku, pierwsza osoba, która odwiedza domostwo jest zobowiązana przynieść prezenty (sól, whiskey, monetę, chleb i węgiel), symbolizujących zdrowie, szczęście i dostatek Wiedział(a/e)ś o tym ?
Mieszkańcy Argentyny wierzą, że zjedzenie nasion fasoli, tuż przed zakończeniem starego roku, zapewni im trwałość zatrudnienia Jak myślisz, gdyby Polacy tak robili, byliby pewni swojej pracy ?
Czy przytoczone w ankiecie zwyczaje, wydają Ci się dziwne ?