Płatki śniegu nie są białe. Są połprzezroczyste, a biała barwa jest złudzeniem optycznym. Wiedzieliście o tym?
Płatki " gwiazdki" śniegowe ❄❄najpiękniej wyglądają, gdy temperatura wynosi zero stopni. Przy silnym mrozie ulegają zamarzaniu i nie mają już tak nieskazitelnej struktury. Słyszeliście o tym?
W płatkach śniegu zamknięte są pęcherzyki powietrza. Przez to płatek wydaje głośny dźwięk, gdy wpada do wody. Dźwięk ten ma częstotliwość od 50 do 200 kiloherców i człowiek go nie usłyszy. Zaciekawiła Was ta informacja?
Płatki śniegu mają 6 boków i ich kształty się nie powtarzają. Sfotografowano niemal sześć tysięcy wariantów kryształków śniegu. Słyszeliście o tym?
Mówi się, że nie ma dwóch identycznych płatków śniegu. A jednak 1 stycznia 1988 r amerykańska naukowiec znalazła dwa identyczne płatki, które dokładnie przebadała. Jej odkrycie, choć nie uznane przez naukowców znalazło się w księdze rekordów Guinessa. Ciekawa informacja?
Największy płatek śniegu miał podobno 38 cm szerokości i 3 cm grubości. Nikt jednak nie potwierdził tej informacji. Pojedynczy płatek waży ok. jednej tysiecznej grama i nie przekracza jednego cm. Słyszeliście o tym?
Ze względu na kształt wyróżnia się płatki śniegu zwane gwiezdnymi, które posiadają liczne wypukłosci i rozgałęzione ramiona , oraz drugi rodzaj: gwiezdne dendryty, których ramiona przypominają gałęzie. Mieliście okazję widzieć takie śnieżynki?
Najmniejsze płatki śniegu zwane są " diamentowym pyłem", gdyż błyszczą w świetle. Widzieliście błyszczące płatki?
Dziękuję za wypełnienie ankiety 😘♥️. Na koniec ciekawostka. Szklana kula ze śniegiem została wynaleziona przez austriackiego twórcę narzędzi pod koniec XIX wieku Erwina Perzy'ego. Słyszeliście o tym?