Analiza wyników ankiety "Spadające gwiazdy"

⭐⭐Gwiazdy są symbolem nadziei i zachwytu. Od wieków uważano, że spadające gwiazdy to zapowiedź doniosłych wydarzeń, zwiastun burzy itd. Dziś spadająca gwiazda kojarzy się nam ze spelnieniem marzeń. Miałaś/eś możliwość zobaczenia tego zjawiska?
Wiedzieliście o tym, że spadające gwiazdy to meteory poruszające się w atmosferze?
🌠Biały ślad zostawiany przez meteoroidy to ślad "dymu", który powstaje z cząsteczek oderwanych od ich powierzchni. Słyszeliście o tym?🌠
Efekt " mrugania gwiazd" wynika z tego, że światło gwiazd musi przedostać się przez wiele warstw atmosfer ziemi. Raz dociera do nas więcej, raz mniej światła. Lubisz obserwować takie zjawiska?
Istnieją tzw " gwiazdy karły" , które są dużo mniejsze od innych gwiazd. Jednak ich energia zużywa się wolniej, dlatego żyją dłużej. Gdzie można znaleźć informacje na ten temat?
W 1908 roku nad Syberią meteoryt wbił się w Ziemię. Efektem tego były wstrząsy ziemi, gorący huragan. Ponad 2,2 tyś. km obszaru zostalo pokryte 80 mln powalonych drzew. Słyszeliście o tym?🌟🌟
W 2023 roku można było zaobserwować rój meteorów utworzonych przez jedną z komet .Aktywność spadających gwiazd wyniosła między 100 a 400 zjawisk na godzinę. Noc spadających gwiazd nazywaną jest nocą meteorów. Czy mieliście okazję obejrzenia tego zjawiska?
Co robisz widząc spadające gwiazdy?🌠🌠
Najjaśniejszą gwiazdą na niebie jest Syriusz zwany też Psią Gwiazdą. Zgadzasz się z tym?
Czy jesteś zainteresowana/y poszerzeniem wiedzy na temat gwiazd?
Dziękuję za poświęcenie czasu. Jeśli podoba Ci się ta ankietę wystaw ocenę. Podobał się Wam temat ankiety?💥