Analiza wyników ankiety "Kosmiczne fakty i mity. Ciekawostki nie z tej ziemi."

Słońce ☀️ ma żółty kolor 
MIT Jak to nie? Przecież każdego dnia na nie patrzysz i widzisz żółty kolor. Dzieci od najmłodszych lat uczone są, że Słońce ☀️ na ich rysunkach ma być żółte. Winę za manipulowanie nami ponosi atmosfera. Sprawia ona, że kolor, który obserwujemy na niebie, jest inny niż w rzeczywistości. Gdyby atmosfera nagle zniknęła, całe niebo byłoby oczywiście czarne ( światło słoneczne nie miałoby się gdzie rozproszyć), a Słońce ☀️ byłoby bardzo jasną, oślepiająco białą kulą nad naszymi głowami. Sięgając do cyklu życia gwiazd, te, których temperatury wzrastają oraz które są na etapie życia, przez który właśnie przechodzi nasza gwiazda 🔯 , są koloru bardzo jasnego, być może zbliżonego do bieli. Ciekawa informacja?
Pas planetoid to jedna wielka kolizja 
MIT Taką wizję tego rejonu próbuje się nam wpoić ilustracjami czy wyobrażeniami na jego temat. Faktem jest, że pas planetoid między Marsem a Jowiszem jest pełen milionów meteoroidów i asteroid, które często są na torze kolizyjnym. Efektem tego mogą być malownicze smugi na niebie, czyli owe odłamki wpadające w naszą atmosferę. Jednak często zapominamy, że jest to przeogromny rejon i nawet miliony małych kawałków nie latają tam na każdym centymetrze, lecz w sporych odległościach od siebie.  Ciekawa informacja?
Wenusjańska doba jest dłuższa niż jej rok 
FAKT Chodzi tu o ruch obiegowy i obrotowy, a tak naprawdę o ich spore czasowe podobieństwo. Ruch obiegowy to pełen obieg planety wokół Słońca po orbicie, czyli rok. Obrotowy to obrót planety wokół własnej osi, czyli doba. Czy wiedziałeś o tym?
Twoja płeć