Analiza wyników ankiety "Ciekawostki dotyczące snu"

  Pomimo faktu, że śpimy w sumie 1/3 swojego życia, naukowcy wciąż nie są do końca pewni, dlaczego tak się dzieje.... Prawdziwym powodem snu jest fakt, że nasz mózg potrzebuje już odpocząć. Ale to nie jest tak, że definitywnie się wyłącza.... Zużywa ok. 10% energii względem dnia. Czy lubisz spać?  
  8 godzin snu pozwala nam zaoszczędzić 50 kCal. To jest mniej więcej taka sama ilość energii co w cieplutkiej grzance. Czy długo śpisz?  
      Prędzej umrzesz z braku snu, niż z głodu...11 dni do absolutny rekord bez snu. Osiągnął go w 1965 r. Randy Gardner. Trafił przez to do Księgi Rekordów Guinessa. Taka ilość czasu bez snu, to poważny uszczerbek dla zdrowia. Jak długo wytrzymałeś bez snu?    
  Żyrafy śpią maksymalnie 2 godziny w ciągu doby. Misie koala za to śpią najdłużej na świecie, bo aż 22 godziny na dobę. Jaki sen wolisz?  
  Gdybyś spał 24 godziny, funkcjonalnie gorzej byś się czuł, mniej więcej podobnie co mając 0,5 promila alkoholu we krwi. Możemy spać tylko po 3 godziny na dobęi to nas nie zabije, ale nasza wydajność spadnie do minimum. Czy 3 godziny snu na dobę wystarcza Ci?  
  Z reguły zapominamy o swoich snach, w ciągu 10 min od przebudzenia się. Czy pamiętasz swoje sny?  
  Delfiny i niektóre gatunki kaczek śpią tylko w połowie. Jedna część mózgu śpi a druga pozostaje w trybie czuwania. Ludzie tego nie potrafią .Ludzie są jedynymi ssakami na Ziemi, które odkładają spanie na później. Czy wiedziałeś o tym?  
  Bezdech senny, czyli moment, kiedy przestajemy na chwilę oddychać brzmi groźnie, ale jest jedną z najczęstrzych przyczyn zaburzenia snu. Badania dowodzą, że przed kolorowymi filmami tylko 15% osób miało kolorowe sny. Teraz ponad 75% osób śni w kolorze. Czy Twoje sny są kolorowe?  
  Możemy kontrolować nasze sny. Sztukę taką nazywamy świadomym snem. Sztuczka polega na tym, aby uświadomić sobie, że to sen bez jednoczesnego obudzenia się. Czy potrafisz świadomie śnić?  
  Liczba osób w gospodarstwie domowym
Jaka jest Twoja płeć