Kontakt

Analiza wyników ankiety "Upały oraz sposoby radzenia sobie z nimi."

Jaka temperatura w letnie dni odpowiada Ci najbardziej? 
Jakimi napojami chłodzisz się najczęściej w letnie dni?
Jak się czujesz w czasie upałów? 
Jak Twój organizm reaguje na wysoką temperaturę? 
Jak często podczas upałów masz problem z zaśnięciem?
Jaki jest Twój sposób aby się wyspać podczas upałów? 
W jaki sposób radzisz sobie w upalne dni? 
Czy podczas lata bardziej dbasz o swoją higienę osobistą?
Jak dbasz o swoją higienę osobistą podczas lata?
Czy w czasie lata częściej spotykasz się z sytuacjami gdzie brak higieny drugiej osoby Ci przeszkadza?
Gdzie takie sytuacje najczęściej mają miejsce?
Czy obecnie pracujesz zawodowo?
Mój pracodawca w czasie upałów zapewnia mi:
Oceń w skali od 1 do 5 w jakim stopniu jesteś zadowolony/a z temperatury panującej w Twoim miejscu pracy podczas letnich dni.
O przekroczeniu normy temperaturowej możemy mówić, kiedy przy ciężkiej pracy fizycznej w hali jest ponad 28°C, w przypadku warunków szczególnych powyżej 26°C, przy pracy biurowej – ponad 30°C. Przekroczenie dopuszczalnej temperatury nakłada na pracodawcę szereg dodatkowych obowiązków. Jest on bowiem zobligowany do zapewnienia pracownikom napoi – po przekroczeniu 25°C (przy pracy na otwartej przestrzeni) lub 28°C.Pracodawca ma także obowiązek dbania o utrzymanie sprawności urządzeń wentylacyjnych lub klimatyzacyjnych na terenie zakładu pracy. Jest zobowiązany do zainstalowania rolet lub żaluzji umożliwiających zasłonięcie okna. Znane są Ci te informacje?
W gorące dni lepiej pić ciepłe napoje niż zimne...
FAKT Gdy jest gorąco, warto pić gorące napoje z dwóch przyczyn. Po pierwsze, aby nie obciążać organizmu dodatkową pracą niezbędną do podniesienia temperatury napoju zbyt zimnego w stosunku do ciepłoty ciała, co w efekcie jeszcze bardziej ogrzałoby organizm. Po drugie, aby wzmóc wytwarzanie potu, który parując z powierzchni skóry, pozwala pozbyć się nadmiaru ciepła. Tak więc w upalne lato lepsza jest gorąca herbata niż zimna woda. Ciekawe informacje?
Zimny prysznic dla ochłody...
MIT Zimna woda powoduje skórcz naczyń krwionośnych w skórze, co zmiejsza przepływ krwii. Efekt ten powoduje ochłodzenie, bowiem krew nie ogrzewa tej tkanki. Niestety zimna kąpiel powoduje krótkotrwałą ulgę,a nawet odwrotny efekt. Po wyjściu z wody i wyschnięciu może nastąpić zwielekrotnienie odczucia gorąca. Wiedziałeś/aś o tym wcześniej?
W czasie upałów oraz w gorących krajach trzeba jeść sól...
MIT Zimna woda powoduje skórcz naczyń krwionośnych w skórze, co zmiejsza przepływ krwii. Efekt ten powoduje ochłodzenie, bowiem krew nie ogrzewa tej tkanki. Niestety zimna kąpiel powoduje krótkotrwałą ulgę,a nawet odwrotny efekt. Po wyjściu z wody i wyschnięciu może nastąpić zwielekrotnienie odczucia gorąca. Wiedziałeś/aś o tym wcześniej?
Im większy upał, tym więcej ciała trzeba odsłonić...
FAKT, ALE... Tylko pod warunkiem, że pozostaniemy w cieniu. Jeśli będziemy wystawieni na słońce, lepiej mieć na sobie coś, co ochroni nas przed jego promieniami, jednocześnie jak najmniej utrudniając obieg powietrza.Dobrze sprawdzą się też lekkie, luźne spodnie i koszula z przewiewnego materiału . Oceń w skali od 1 do 5 w jakim stopniu zainteresowała Cię ta ankieta.
Które z wymienionych niżej skutków upałów są Ci znane?
Jak często korzystasz z internetu?
Jakie masz wykształcenie?
Jaka jest Twoja sytuacja zawodowa?  
Wybierz płeć:
Ile masz lat?
W jakim województwie mieszkasz?