Analiza wyników ankiety "leśne zacisze"

  Czy lubisz chodzić do lasu?  
  Jak często bywasz w lesie?  
  Dlaczego nie chodzisz do lasu?  
  Stan lasów w Twojej okolicy jest...?  
  Jaka według Ciebie powinna być najbardziej skuteczna kara za nielegalne wywożenie śmieci do lasu?  
  Która kara Twoim zdaniem jest najbardziej adekwatna w przypadku nielegalnej wycinki lasu?  
    Czy uważasz, że stare i martwe drzewa powinny być usuwane z terenów leśnych?  
  Jak często spędzasz swój wolny czas w lesie?  
  Z jakiego środka transportu najczęściej korzystasz, żeby dostać się do lasu?  
  Do lasu chodzisz przez cały rok, czy tylko sezonowo?  
  W jakim celu najczęściej odwiedzasz las?  
  Czy uprawiasz jakąś formę sportu w lesie?  
  Jak sądzisz, kogo najczęściej można spotkać w lesie?  
  Jak wpływa na Ciebie spacer po lesie?  
  Czy zdarzyło Ci się kiedyś śmiecić w lesie?  
  Kleszcza możemy spotkać tylko w lesie... To MIT. Kleszcze bardzo lubią strefy przejściowe - obszary między dwoma różnymi typami roślinności. To polany nad stawami lub jeziorami, łąki przy lasach, miejsca gdzie roślinność liściasta przechodzi w iglastą. Wiele osób myśli jednak, że ten pajęczak występuje tylko poza miastem. Tymczasem kleszcza można spotkać także w parkach miejskich, alejach, w pobliżu osiedli, czy ogrodach przydomowych. Kleszcze są najbardziej aktywne od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Te pajęczaki jednak można spotkać przez cały rok. Zwłaszcza wtedy, jeżeli okres zimowy jest bardzo łagodny... Czy miałeś kiedyś kleszcza?  
  Wilk jest bardzo niebezpiecznym zwierzęciem... To MIT. Opinia, że wilki są bardzo niebezpiecznymi istotami jest tylko bajką, ale niestety taką, , która na trwale utrzymuje się w naszych głowach i świadomości. Wilki nie są krwiożerczymi istotami jak się je przedstawia. Wilk jest bardzo płochliwy i bojaźliwy i zwykle raczej unika ludzi. Jeżeli poluje na inne zwierzęta to tylko wtedy, gdy jest głodny i nie wynika to z jego złej woli czy brutalnej drapieżności. Niestety przywarła do niego łatka niebezpiecznego i brutalnego zwierzęcia, co z kolei doprowadziło do zagrożenia jego populacji w naszej szerokości geograficznej. Nieustanne prześladowanie przez człowieka doprowadziło w połowie stulecia do prawie całkowitego wymarcia tego zwierzęcia w Niemczech. Dopiero na początku lat 90tych zainicjowano liczne projekty mające na celu ochronę tego gatunku w Europie... Czy widziałeś kiedyś wilka na wolności?  
  Grzyby są ciężkostrawne i mało wartościowe... To MIT. Grzyby zawierają 15 - 45 % białek, czyli prawie tyle, co produkty mięsne. Cukrów w grzybach jest 3 - 28% świeżej masy, czyli dwa razy mniej niż białek. Natomiast zawartość tłuszczu jest iście dietetyczna, w granicach 5 - 8%. Istotna jest też zawartość steroidów grzybowych, które są zdrowsze dla naszego organizmu, niż sterydy pochodzenia zwierzęcego. Ostatnie badania wykazały, że grzyby są istotnym źródłem witamin i składników mineralnych. Dominują potas, fosfor, mangan i żelazo. Czyli można powiedzieć, że jako pokarm grzyby są i pełnowartościowe i pożywne i dietetyczne... Czy wiedziałeś o tym?  
  W jakim przedziale wiekowym się znajdujesz
Jaka jest Twoja płeć