Analiza wyników ankiety "Palenie papierosów oraz fakty i mity z nimi związane."

Czy palisz papierosy?
W jakim wieku spróbowałeś/aś papierosa po raz pierwszy?
Ile lat palisz papierosy?
Ile dziennie wypalasz papierosów?
W jakich sytuacjach najczęściej sięgasz po papierosa?
Czy uważasz,że papierosy pomagają Ci w :
Jakiej marki papierosy palisz najczęściej?
Na co zwracasz największą uwagę przy wyborze papierosów?
Gdzie zazwyczaj kupujesz papierosy?
Palisz papierosy cienke czy grube?
Czy próbowałeś/aś rzucić palenie? 
Jakimi metodami próbowałaś/eś rzucić palenie?
Jak oceniasz swój stan uzależnienia od nikotyny?
Czy przeszkadza Ci gdy ktoś w Twoim towarzystwie pali papierosy ? 
Czy palisz epapierosa?
Uważasz,że palenie epapierosów jest:
Czy uważasz,że jesteś wystarczająco poinformowany/a o negatywnych skutkach palenia papierosów?
Którą chorobe uważasz za największe zagrożenie dla zdrowia palaczy? 
Palenie papierosów wpływa negatywnie na naszą urode. Które z wymienionych niżej faktów są Ci znane? 
Palenie zapobiega nadwadze…
MIT  Twierdzą tak osoby, które próbując rzucić palenie czują się bez przerwy głodne. Sięgają po cukierki czy inne kaloryczne przekąski, a wtedy tyją. Nadmierny apetyt jest efektem głodu nikotynowego. Jeśli jednak zaspokajamy go pokarmami niskokalorycznymi, najlepiej surowymi warzywami, wcale nie musimy przytyć. Natomiast wśród palaczy zdarza się nadwaga czy wręcz otyłość, co jest dowodem, że nie samo palenie lub jego brak tu odgrywa rolę. Ciekawe informacje?
Można z dnia na dzień rzucić palenie bez pomocy żadnych leków i terapii…
FAKT Chociaż wielu ludzi sądzi, że to niemożliwe. Jednak jest wśród nas sporo osób, którym to się udało. Niezbędnym warunkiem jest posiadanie silnej motywacji do rzucenia nałogu (jak np. obawa o stan zdrowia własnego lub członków rodziny), świadomość objawów, które mogą być skutkiem zaprzestania palenia i wiedza, jak im zapobiegać. Informacje na ten temat łatwo wyszukać w prasie czy internecie, a więc czemu nie spróbować? A jeśli się nie uda, zawsze można skorzystać z pomocy psychologa i/lub lekarza. Wiedziałeś/aś o tym?
Papieros łagodzi stres...
MIT  Nikotyna jest silnym stymulantem. Nie wierzysz? Zmierz sobie ciśnienie przed i po zapaleniu papierosa. Nikotyna pobudza, a nie uspokaja. Wrażenie relaksu, jakie masz po zapaleniu papierosa, bierze się stąd, że na chwilę ugasiłeś głód wyzwolony przez spadający poziom nikotyny w twoim organizmie. Trudne pytanie?
Palę lekkie papierosy. To mniej szkodzi...
MIT Żadne papierosy nie są zdrowsze od innych. Papierosem o niższej zawartości substancji smolistych i nikotyny na ogół palacze zaciągają się mocniej niż „normalnym" i w efekcie dostarczają tyle samo szkodliwych substancji. Nawet w najlżejszym papierosie zawartość substancji smolistych dziesięciokrotnie przewyższa zawartość nikotyny. Poza tym nie ma nieszkodliwych papierosów - wszystkie zawierają tę samą mieszaninę 4 tyś. trujących związków chemicznych. Podobała Ci się ta ankieta?
Już jeden papieros wypalany dziennie powoduje niebezpieczeństwo dla zdrowia…
FAKT U osoby wrażliwej na działanie czynników rakotwórczych już minimalna ilość papierosów może spowodować wystąpienie po pewnym czasie zmian nowotworowych. Spostrzeżenia w rodzaju "a mój dziadek palił i umarł w wieku 90 lat ze starości" bywają zawodne, ponieważ nasz zestaw genów dziedziczymy po wielu przodkach i nigdy nie wiemy, czy nie trafiły do nas akurat te najbardziej podatne na uszkodzenie. Oceń w skali od 1 do 5 w jakim stopniu podobała Ci się ta ankieta.
Jak często korzystasz z internetu?
Jakie masz wykształcenie?
Jaka jest Twoja sytuacja zawodowa?  
Wybierz płeć:
Ile masz lat?
W jakim województwie mieszkasz?