Analiza wyników ankiety "Ciekawostki o Wigilii."

Kolację wigilijną należy rozpocząć, gdy ukaże się pierwsza gwiazdka na niebie. Jest to symboliczne nawiązanie do gwiazdy betlejemskiej. Czy kolację wigilijną rozpoczynasz, gdy ukaże się pierwsza gwiazdka na niebie?
Na wieczerzy wigilijnej podaje się potrawy postne, kolację rozpoczyna się modlitwą. Następnie uczestnicy łamią się opłatkiem i składają sobie świąteczne życzenia. Na stole przykrytym białym obrusem ustawia się o jedno nakrycie więcej, niż wynosi liczba zgromadzonych osób. Dodatkowe miejsce przy stole wigilijnym przeznaczone jest dla niezapowiedzianego gościa. Ważnym zwyczajem towarzyszącym Wigilii Bożego Narodzenia jest śpiewanie kolęd. Często też pod choinką umieszczane są prezenty, które wedle tradycji przynosić ma św. Mikołaj, dzieciątko, aniołek lub gwiazdka. Czy u ciebie też jest taka tradycja w czasie wieczerzy wigilijnej?
Dania wigilijne to: czerwony barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, karp smażony, kapusta z grochem, śledzie, kluski z makiem i kutia. Czy u ciebie na stole goszczą takie dania?
Jakie tradycje są dla ciebie najważniejsze w dniu Wigilii?
Niektórzy chowają łuski z karpia do portfela wierząc, że przyniesie szczęście w finansach. Istnieje również przesąd, że tak jak się człowiek zachowuje w dzień Wigilii taki będzie cały rok. Czy wierzysz w przesądy?
Twoja płeć 
W jakim przedziale wiekowym jesteś?