Kontakt

Analiza wyników ankiety "Stres jako choroba cywilizacyjna."

Stres jako choroba cywilizacyjna.   Stres w naszym czasach dotyka coraz większego odsetka populacji. Definiowany jest jako konfrontacja pomiędzy możliwości adaptacyjnymi jednostki, a wymogami sytuacyjnymi, prowadzącymi do utraty równowagi fizycznej i psychicznej. Podejmowanie działań zaradczych przez dana jednostkę ma na celu przywrócenie jej stanu równowagi.    Jakie zdaniem państwa czynniki najczęściej wywołują stres u danej osoby?
Sytuacja stresogenna może działać zarówno pozytywnie jak i negatywnie. W pierwszym przypadku (stres krótkotrwały) powoduje wzrost energii, która stymuluje nasz organizm i pomaga osiągnąć wyznaczone cele. Jest wtedy motywatorem naszych poczynań. Często wówczas brak dawki stresu wpływu demobilizująco, a może prowadzić nawet do zniechęcenia i apatii. W drugim przypadku (stres długotrwały) wpływa niekorzystnie na zdrowie na skutek długo utrzymującego się organizmie stanu podwyższonej adrenaliny. Ludzie wówczas reagują na stres tak samo jak na permanentny stan zagrożenia.   W jaki sposób na Państwa oddziałuje sytuacja stresowa?
Jak by Państwo siebie określili - jaką mają Państwo tolerancję na stres? Czy Państwo są osobami podatnymi na stres,?
Jakie są państwa zdaniem najczęstsze fizyczne objawy występowania stresu?
A jakie są państwa zdaniem najczęstsze emocjonalne objawy występowania stresu?
Najczęstsze przyczyny stresu to wydarzenia związane z pracą, finansami, zdrowiem i życiem osobistym. Człowiek wyczerpany emocjonalnie poprzez problemy w domu, w pracy, bez wyraźnej perspektywy wyjścia z kłopotów ma ciągłe odczucie niepokoju, niepewności, straty i utraty kontroli.    Jakie skutki stresu / zmiany w zachowaniu zdaniem Państwa są najgroźniejsze dla współczesnego człowieka?
Jakie sposoby / metody walki ze stresem uznaliby Państwo za najbardziej skuteczne?
Czy stres we spółczesnym świecie można by zdaniem Państwa zaliczyć do chorób cywilizacyjnych XXI wieku i dlaczego?
Płeć
Wiek
Województwo
Wielkość miejscowości