Analiza wyników ankiety "Znajomość języków obcych."
Znajomość języków obcych.
Po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej wzrosło znacznie zainteresowanie nauką języków obcych. Po otwarciu unijnych rynków pracy od 2004 roku coraz więcej osób uczy się języków. Wydawałoby się, ze znajomość takich języków jak angielski, niemiecki czy francuski już mocno poprawiła się wśród naszego społeczeństwa.
Jaki język znają Państwo co najmniej w stopniu komunikatywnym (zrozumiałym dla rozmówców oraz własna umiejętność zrozumienia tego co się do nas mówi)?
Jakby Państwo określili swoje predyspozycje do nauki języków obcych?
W porównaniu do mieszkańców innych krajów europejskich procent osób posługujących się językiem obcym w Polsce jest stosunkowo niski. W naszym kraju tylko 18 % osób dorosłych deklaruje, że mówi po angielsku w stopniu komunikatywnym, około 13 % po niemiecku i tylko 2 % po francusku. Aby poprawić te wyniki często nie wystarczy sama nauka w szkole. Stąd też duża część osób podejmuje się prywatnej nauki języków obcych.
Która z form nauki języków obcych jest Państwa zdaniem najbardziej skuteczna i przynosi długofalowe efekty?
W ostatnich latach w Internecie pojawia się coraz więcej ofert nauki języków obcych on line na platformach edukacyjnych.
Czy kiedykolwiek korzystali Państwo z tej formy nauki języków obcych?
Wykorzystując językowe platformy edukacyjne rozpoczynali Pastwo naukę od podstaw czy też pogłębiali swoją znajomość języka?
Proszę o podanie najwyższego stopnia kursu, który Państwo osiągnęli.