Analiza wyników ankiety "Małe jest piękne"

  Amerykańscy geologowie odkryli w lasach Papui Nowej Gwinei najmniejszą żabę świata–okaz ma tylko 7,7 mm długości. Tym samym żaba ta należy do najmniejszych zwierząt na świecie.                                    Wiedziałeś/aś o tym ?
Samica płetwala błękitnego rodzi raz na 2–3 lata. Ciąża trwa 340–366 dni, w miocie przychodzi na świat jedno młode. Mierzy 7 m długości i waży od 2,5 do 3 ton. Wiedziałeś/aś o tym ?
Małe słoniki ssą swoją trąbę, tak jak dzieci ssą kciuk.                                          Wiedziałeś/aś o tym ?
Psy należą do zwierząt wielopłodowych. Liczebność miotu waha się od jednego szczenięcia do nawet 22 sztuk. Chciał(a)byś mieć w domu taką gromadkę?
Kocięta po urodzeniu są ślepe, głuche, niezdolne do sprawnego poruszania się. Masz w domu myszy?
Najmniejsze państwo świata pod względem powierzchni i najmniejsze niepodległe państwo pod względem liczby ludności. Czy może być to Watykan?
Oficjalnie najmniejszym jeziorem świata jest Jezioro Benxi, co potwierdza wpis do Księgi Rekordów Guinnessa. Znajduje na terenie Chin, nieopodal miasta o tej samej nazwie. Jezioro jest pochodzenia naturalnego i znajduje się wewnątrz jaskini. Jego powierzchnia to 15 m². Jak myślisz są tam ryby?
Najmniejsze morze świata to Morze Marmara, które mierzy zaledwie 280 km długości i 80 km szerokości w najszerszym punkcie. Płynąłeś promem przez Morze Marmara?
Czy ten pies nadaje się do pilnowania domu?