Coraz częściej słyszymy, że w Polsce jest coraz więcej osób dotkniętych introwertyzmem. Pojęcie introwertyzmu wprowadził szwajcarski psychiatra i psycholog Carl Gustaw Jung w 1920 r., który introwertykami określił osoby, które energię czerpią ze świata wewnętrznego, z własnych idei, uczuć i wrażeń, podczas gdy przeciwstawnych im ekstrawertyków energetyzuje świat zewnętrzny, ludzie w otoczeniu, nowe przedsięwzięcia i aktywności. W związku z tym, introwertycy potrzebują samotności, by zregenerować siły... Amerykańska psychoterapeutka Marti Olsen Laney stwierdziła, że jest to kwestia pracy mózgu, który u introwertyków podczas myślenia wytwarza więcej połączeń neuronalnych, w związku z czym proces myślowy jest wolniejszy, lecz bardziej złożony i pogłębiony. Czy Pani/Pan podziela pogląd, że rzeczywiście w polskim społeczeństwie jest coraz więcej introwertyków?
Wielu psychologów uważa, że introwertyzm to choroba, ale wielu uważa również, że to zwykły mit, bo introwertyzm to tylko specyficzny typ psychologiczny... Wg Pani/Pana introwertyzm to choroba czy specyficzny typ psychologiczny?
Czy wg Pani/Pana oceny introwertycy są nieśmiali i zamknięci w sobie?
Panuje obiegowa opinia, że introwertycy nie radzą sobie na studiach i w pracy... Czy Pani/Pana zdaniem tak rzeczywiście jest?
Wielu ludzi twierdzi, że introwertycy są nudni, że nie mają poczucia humoru. Czy Pani/Pan zgadza się z tymi twierdzeniami?
Czy wg Pani/Pana oceny jest prawdą, jak twierdzą niektórzy psychologowie, że introwertycy nie okazują żadnych emocji, że nie potrafią się wyluzować i dobrze bawić?
Są podzielone zdania - część ludzi twierdzi, że bycie introwertykiem to zalety, a część twierdzi, że to ogromne wady... Czy Pani/Pana zdaniem bycie introwertykiem w wspólczesnej rzeczywistości ma więcej zalet czy więcej wad?
Pani/Pana wykształcenie:
Miejsce zamieszkania:
Wiek:
Płeć:
Czy Pani/Pan wg własnej oceny jest jest introwertykiem czy też bardziej ekstrawertykiem (pomocne może być zstawienie na wyżej zamieszczonym obrazku)?