Analiza wyników ankiety "Ciekawostki o jeżach"

Czy wiesz, że jeże zapadają na  w sen zimowy? Gdy temperatura za oknem jest równa 10 stopniom Celsjusza ssaki te, zapadają w sen zimowy, stają się otępiałe. Ich domem są malutkie norki, w których panuje stała temperatura, dzięki czemu bez problemu mogą przetrwać tam trudne warunki atmosferyczne panujące w zimie.
Znakiem rozpoznawczym jeży są długie kolce, każdy jeż ma ich około 5 tysięcy i mają długość do 3 cm. Stanowią one ochronę przed drapieżnikami. Czy wiedziałeś o tym?
Czy wiesz, że ciąża jeży trwa od 5 do 6 tygodni i wtedy samica wydaje na świat od 1 do 5 małych jeżyków, po trzech tygodniach otwierają one oczy.
Zapewne nie raz zastanawiało cię co jedzą jeże, zatem jedzą one głównie ślimaki, myszy, a nie raz zdarza się, że potrafią zjeść żmiję zygzakowatą, to właśnie dzięki temu, że mogą ją pochłonąć nazywają się jeżami. Ciekawa informacja?
Jeże bardzo słabo widzą, głównym ich zmysłem jest węch i słuch. To właśnie dzięki węchowi wyczuwają zagrożenie i są one w stanie zareagować wystarczająco szybko na niebezpieczeństwo.
Czy wiesz, że dawniej używało się igły jeża do zszywania ludzkiej skóry, igły jeża idealnie nadawały się do tego rodzaju operacji.
Czy podobała ci się ankieta?