Analiza wyników ankiety "Noworoczne Przesądy"

Wiele osób wierzy w noworoczne przesądy. Dzięki nim mamy zapewnić sobie szczęście i bogactwo na nadchodzące miesiące. Czy Ty wierzysz w noworoczne przesądy?
Wśród najbardziej znanych przesądów jest m.in. zakaz sprzątania 1 stycznia. Mówi się, że robiąc porządki tego dnia sprowadzimy na siebie nieszczęście i biedę. Wiedziałaś/eś o tym ?
Ponoć 1 stycznia warto się przełamać i wstać o świcie, zamiast do południa wylegiwać się w łóżku. Jeśli wstaniemy rano, przez cały kolejny rok będziemy pełni energii i sił witalnych. Wstałaś/eś rano?
Podczas sylwestrowej zabawy należy spróbować każdej potrawy i najeść się do syta. Dzięki temu mamy sobie zapewnić pomyślność i bogactwo. Czy najsdłaś/eś się do syta?
W ostatnie dni roku trzeba zrobić rachunek sumienia; najlepiej przygotować czerwoną kartkę, spisać na niej w punktach wszystkie niezałatwione sprawy; jeszcze przed końcem roku je zakończyć i uregulować ewentualne długi tak, aby w nowy rok wkroczyć z czystym sumieniem; tę kartkę trzeba spalić, zanim w sylwestra wybije północ; ogień symbolicznie zakończy dawne problemy, a przede wszystkim sprawi, że poczujemy swoistą ulgę. Spaliłeś/aś swoją karteczkę?
W sylwestra do prawego buta trzeba włożyć banknot o jak największym nominale –zagwarantuje to stały dopływ gotówki przez najbliższy rok. Miałaś/eś banknot w bucie?
Zapamiętajmy sny – te z kolejnych dwunastu nocy po Nowym Roku mówią o tym, co się wydarzy w ciągu dwunastu najbliższych miesięcy. Pamiętasz swoje sny?
 Tradycyjne potrawy noworoczne mają również zapewnić szczęście świętującym; uważa się, że pięknie przybrany stół i naczynia o okrągłym kształcie przynoszą szczęście, gdyż symbolizuje zamknięcie, zakończenie rocznego cyklu, a danie przynoszące szczęście to kapusta. Była kapusta na stole ?
Jeśli zależy Ci, by w nadchodzącym roku znaleźć swoją drugą połówkę – w sylwestra koniecznie włóż nową bieliznę. Miałaś taką?