Analiza wyników ankiety "Potrawy Z USA, Które Naprawdę Warto Spróbować"

Cobb Salad – Kalifornia.     Historia sałatki sięga lat 30 XX wieku, a po raz pierwszy przygotował ją właściciel kultowej restauracji Hollywood Brown Derby – Bob Cobb. Jest to klasyczny mix sałat, pomidorów, kurczaka, awokado, jajek na twardo, sera i boczku.  Była to podobno ulubiona przekąska Boba, którą zajadał późnym wieczorem.   Chciałbyś / chciałabyś skosztować tej sałatki?
Deep Pan Pizza – Illinois.     Pomysł przybył do USA z Wielkiej Brytanii i pojawił się po raz pierwszy w pizzerii Uno w roku 1943. Pizza pieczona jest w głębokim naczyniu podobnym do tortownicy. Ciasto jest bardzo charakterystyczne: chrupiące na zewnątrz, ale miękkie i lekkie w środku. Jego sekretem jest masło i mąka kukurydziana. Można tego spróbować w wielu restauracjach w Chicago.   Chcielibyście skosztować tej pizzy?
Gulasz z zielonych papryczek – Nowy Meksyk.     Najlepszym sposobem na zapoznanie się z kulturą Nowego Meksyku jest spróbowanie gulaszu z zielonych papryczek chili. Oprócz głównego składnika – świeżej papryki – dodaje się pomidory, ziemniaki, czosnek i wołowinę lub wieprzowinę. Pewnie jest „ostro” :) i piecze 2 razy.   Chciałbyś / chciałabyś skosztować tego gulaszu?
Kanapka z Homarem – Maine.     Podobno przygotowanie idealnej kanapki z homarem to nie lada sztuka. Bułeczki należy upiec, lub ugotować na parze. Do środka dodajemy majonez, który można zastąpić roztopionym masłem. Teraz zależy na co macie ochotę: ogon, lub szczypce homara   Chciałbyś / chciałabyś skosztować tej kanapki?
Syrop klonowy – Vermont.     Choć to Kanada kojarzona jest zazwyczaj z syropem klonowym, to właśnie w Vermont (USA) produkowany jest najlepszy syrop klonowy na świecie. Vermont to największy producent w stanach, który dostarcza 5% światowego zapotrzebowania na ten produkt. Jeśli wybierzecie się tam w marcu, to prawdopodobnie zobaczycie, jak zbiera się syrop ze 100 letnich drzew!   Chcielibyście skosztować tego syropu?
Kasza z krewetkami i rukolą – Karolina Południowa.     Co roku w Saint George, w południowej Karolinie odbywa się ogromny festiwal żywności wykonanej z mąki kukurydzianej. Kasza z krewetkami i rukolą to klasyczny danie podawane na śniadanie.  Kaszę gotuje się z mlekiem, przyprawia odrobiną masła, a następnie dodaje się olej i owoce morza.   Macie ochotę na to danie?
Ostrygi Rocky Mountain – Montana.     Nie dajcie się zwieść nazwie. Ostrygi Rocky Mountain zwane również kowbojskim kawiorem to cielęce jądra obtoczone w mące i smażone na głębokim tłuszczu. Obecnie serwowane raczej jako atrakcja dla turystów. Podawane z dipem lub sosem. Mniam   Ma Ktoś ochotę na to danie?
Philadelphia Cheesesteak – Pensylwania.     Ta kanapka to symbol obżarstwa, którą przygotował po raz pierwszy w 1930 roku mieszkaniec Filadelfii Pat Olivieri. Jest to ogromna buła z plastrami steku i serem Provolone oraz polewane sosem Cheez Whiz. Na sam koniec możecie poprosić o dodanie cebuli   Chciałbyś / chciałabyś skosztować tej kanapki?
Pączki – Louisiana.     Żadna wycieczka do Nowego Orleanu nie może odbyć się bez zajrzenia do Café du Monde i spróbowania pączków nadziewanych owocami, lub czekoladą. Jest to jeden z oryginalnych, lokalnych produktów znanych na całym świecie.   Ma Ktos ochotę na pączki?
Gęsta zupa z morskich mięczaków – Massachusetts.     Zupa krem ​​z małży to poza owocami morza: ziemniaki, seler, cebula i kwaśna śmietany lub mleko. W Bostonie na corocznym festiwalu restauracje rywalizują o miano tej, która serwuje najlepszą zupę. (Dla odmiany w Nowojorskiej wersji zupy dodawane są jeszcze pomidory).   Chcielibyście skosztować tej zupy?
Ciasto ze specjalnej odmiany limonek (Key Lime Pie) – Floryda.     Zwana również limonką meksykańską odmiana wykorzystywana jest do wyrobu tradycyjnego ciasta składającego się z poza wspomnianymi już limonkami  z żółtek i skondensowanego mleka. Przepis sięga 1850 roku i jest symbolem słonecznej Florydy.   Chciałbyś / chciałabyś skosztować tego ciasta?
Smażony chleb Navajo – Południowa Dakota.     Smażony chleb uznany został za narodowe danie w Dakocie Południowej w 2005 roku. Był to typowy pokarm dla rdzennej ludności.  Można go jeść bez niczego, lub z dodatkiem mięsa, drobno posiekanej sałaty i sera. Serwowany zazwyczaj na śniadanie.   Ma Ktoś ochotę na taki chlebek?
Kukurydziane „pierożki” „hushpappie” – Wirginia.     Hushpappies to smażone na głębokim tłuszczu „pierożki” (kulki) kukurydziane podawane zazwyczaj z grillowanymi rybami, lub kurczakiem. (90 g kukurydzy – może być z puszki, 75 g mąki, 250 g mąki kukurydzianej, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, 0,5 łyżeczki papryki, 1 łyżeczka soli, 1 jajko, 250 g maślanki lub jogurtu naturalnego, olej do głębokiego smażenia – wg. przepisu z książki „Street food”, Clare Ferguson) :) dajcie znać jak smakują, gdy już zdecydujecie się na ich zrobienie. Jest to podobno świetna alternatywa dla naszych obiadowych ziemniaków.   Chcielibyście skosztować tych pierożków?
Ciasto „cukrowo-śmietanowe” – Indiana.     Tradycyjny wyrób składający się jedynie z cukru i śmietany (czasem dodaje się jajka). Całość dodaje się do gotowej podstawy do ciasta.   Chciałbyś / chciałabyś skosztować tego ciasta?
Barbecue – Teksas.     W Teksasie jeśli mówisz grillowanie to myślisz wołowina. Kawałki mięsa bez kości doprawione pieprzem, solą, ziołami i innymi przyprawami powoli dochodzą na żarzących się węglach.   Ma Ktoś ochotę na barbecue?
Spośród wymienionych potraw, której najbardziej chciałbyś / chciałabyś skosztować?
Wiek
Płeć