Analiza wyników ankiety "Sposób Na Kaca"

Woda Kokosowa.   Wiele osób cierpiących na kaca sięga po napoje izotoniczne, które nawadniają organizm i pomagają odzyskać równowagę straconych elektrolitów. Tymczasem napoje zawierają również chemię, która może jeszcze bardziej podrażnić żołądek. Naturalną alternatywą dla napojów izotonicznych jest woda kokosowa, która zawiera istotne elektrolity (w tym wapń, potas i magnez), nawadnia organizm i działa łagodząco na żołądek.   Próbowałeś / aś tego sposobu na kaca?
Arbuz.     Alkohol nie tylko wyniszcza nasz organizm ze składników odżywczych, ale również prowadzi do niskiego poziomu cukru we krwi ? to z kolei powoduje, że możemy się czuć osłabieni. Aby temu zaradzić dobrze jest zjeść arbuza, który jest nie tylko bogaty we fruktozę, ale i pomaga dobrze nawodnić organizm. Oprócz tego w arbuzie znajdziemy niezbędne składniki odżywcze, w tym magnez, witaminę C oraz witaminy z grupy B.   Próbowałeś / aś tego sposobu na kaca?
Imbir.     Imbir jest znakomitym lekarstwem, na przeziębienie jak i mdłości. Jeżeli wypiłeś zbyt dużo alkoholu przez co czujesz mdłości, imbir jest doskonały na walkę z rozstrojem żołądka i nudnościami. Dodaj odrobinę imbiru do herbaty lub przygotuj napar. Możesz nawet przygotować zupę z imbirem.   Próbowałeś / aś tego sposobu na kaca?
Jajka     Surowe, smażone lub gotowane - jajka w każdej formie są bardzo popularnym lekarstwem na kaca, aplikowanym zwłaszcza podczas śniadania. Jajka są bardzo bogate w białko, które daje poczucie pełnego brzucha i poprawia nam nastrój. Ponadto jajka są bardzo bogate w aminokwas zwany cystyną, pomagający w walce z toksynami, które zostają w naszym ciele.   Próbowałeś / aś tego sposobu na kaca?
Banany.     Banany są wypełnione potasem i magnezem, dwoma minerałami których stężenie w naszym ciele ulega uszczupleniu wraz z piciem alkoholu. Brak potasu prowadzi do nudności, osłabienia i zmęczenia ? więc zapas bananów pomaga zmniejszyć te klasyczne objawy kaca. Warto również wspomnieć o tym, że banany są naturalnym lekiem zobojętniającym kwasy żołądkowe i są dobre by zapewnić organizmowi zastrzyk energii.   Próbowałeś / aś tego sposobu na kaca?
Zupa.     Jednym z najważniejszych kroków w kierunku pokonania kaca jest utrzymanie odpowiedniego nawodnienia organizmu. Możesz to zrobić przy pomocy wszystkiego co jesz i pijesz, zaś zupa jest najlepszym połączeniem jedzenia i picia. Możesz zrobić zupę pełną warzyw, dzięki czemu jednym talerzem dostarczysz organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Co więcej zupy są lekkie na żołądek.   Próbowałeś / aś tego sposobu na kaca?
Zboża.     Płatki owsiane lub zboża w innej postaci?  Zboża dostarczają nam wielu składników odżywczych, w tym witaminy z grupy B (dobre dla wątroby i nastroju), minerały, magnez, wapń, żelazo itp. Już zwykła miska płatków owsianych pomaga odzyskać równowagę kwasowo-zasadową w organizmie, oczyszcza wątrobę i pomaga zwalczać toksyny, podnosi poziom cukru we krwi itd. Następnym razem wypróbuj płatki owsiane na kaca.   Próbowałeś / aś tego sposobu na kaca?
Sok Owocowy.     Jeżeli czujesz mdłości i na samą myśl o jedzeniu skręca cię w żołądku, to jest dla ciebie doskonały lek: szklanka świeżego soku. Szklanka soku owocowego pomoże ci odzyskać utracone witaminy, podnieść poziom cukru we krwi oraz nawodnić organizm. Sok to dobry sposób na osiągniecie natychmiastowej ulgi oraz szybkie odzyskanie energii.   Próbowałeś / aś tego sposobu na kaca?
Sardynki.     Jeżeli masz ochotę na coś lekkostrawnego i odżywczego możesz sięgnąć po sardynki w puszce. Jedną z przyczyn porannego kaca jest wypłukanie organizmu z elektrolitów, zaś w sardynkach znajdziemy wiele minerałów: wapń, żelazo, magnez, fosfor, potas, sód, cynk, miedź, mangan, selen itd. Poza tym sardynki są bogate w kwasy omega-3, kwasy tłuszczowe pozytywnie wpływające na nasz nastrój i wątrobę.   Próbowałeś / aś tego sposobu na kaca?
Który sposób na kaca, sposród wymienionych najchętniej byś wypróbował / a?
Płeć
Wiek
Kontakt
Formularz kontaktowy