Kontakt

Analiza wyników ankiety "Zioła, Przyprawy O Działaniu Pobudzającym"

Zioła od dawien dawna były wykorzystywane do przyprawiania potraw lub też do leczenia różnych schorzeń. Niektóre sprawdzały się w problemach trawiennych, inne w zapaleniach układu moczowego,  inne wykazywały działanie uspokajające a my skupimy się na tych o działaniu pobudzającym.     Czy stosujesz w swoim domu zioła?
Skrzyp Polny.     Działa lekko pobudzająco, jednak w większych ilościach może odurzać i nawet powodować drżenia mięśniowe. Ponadto wykazuje działanie moczopędne i przeciwzapalne.   Używasz w swoim domu skrzypu polnego?
Rozmaryn.     Dzięki zawartości znacznych ilości olejków eterycznych rozmaryn działa pobudzająco oraz przeciwzapalnie. Liście tego zioła przyspieszają pracę serca.   Stosujesz w swoim domu rozmaryn?
Guarana.           Zawiera cztery razy więcej kofeiny niż kawa. Podnosi ona sprawność fizyczną i psychiczną organizmu. Działa także stymulująco i znosi zmęczenie przez około 6 godzin. Jej działanie jest łagodniejsze oraz mniej intensywne od kawy. Napoje lub tabletki z guaraną polecane są zatem zawodowym kierowco.   Stosujesz w swoim domu guaranę?
Zielona Herbata.     Zawarta w herbacie teina  podnosi sprawność fizyczną i psychiczną organizmu, jednak jej działanie jest nieco łagodniejsze, ale dłuższe, niż zawartej w kawie kofeiny.   Pijasz zieloną herbatę?
Pączki Sosny.     Sosna niemal w całości wykorzystywana jest w lecznictwie. Młode pędy, kora, igliwie, żywica, a także drewno (w chorobach skórnych) znajdują zastosowanie do produkcji środków leczniczych.   Zielarze najbardziej cenią młode pączki, zbierane w lutym i marcu. Są one wyjątkowo bogate w olejek eteryczny, który zawiera pinen, limonen i borneol. Zawierają też diterpenowe kwasy żywiczne, flawonoidy, związki fenolowe, gorycze i garbniki, substancje woskowe, witaminę C, sole mineralne i cukry. Taka mieszanka cennych substancji znajduje wiele zastosowań leczniczych. Na pierwszym miejscu wykorzystywana jest do działania wykrztuśnego, odkażającego i rozkurczowego przy schorzeniach górnych dróg oddechowych - przeziębieniach, kaszlu, zapaleniu oskrzeli. Pączki sosnowe mają również właściwości przeciwgorączkowe i napotne. Warto robić z nich odwary ponieważ działają wzmacniająco, co jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym. Stawiają na nogi po chorobie ja również zapobiegają jej. Sosnowe pączki dzięki właściwościom rozgrzewającym przynoszą ulgę w schorzeniach reumatycznych i neurologicznych. Są też lekko moczopędne.   Stosujesz w domu pączki sosny?
Imbir.     Imbir, to jeden z powszechnie znanych i szeroko opisanych cudów botaniki, gdyż sprawdza się nie tylko w kuchni, jako przyprawa, ale także w lecznictwie. Najnowsze badania naukowców z Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku dowiodły, że może być skutecznym środkiem w leczeniu bakteryjnego zakażenia dróg oddechowych, ale ma też silne właściwości, które ułatwią oddychanie chorym na astmę, a przy tym może w naturalny sposób wzmocnić działanie leków rozszerzających oskrzela.   Używasz w swoim domu imbiru?
Płeć
Wiek