Analiza wyników ankiety "Dziwne Owoce i Warzywa"

Cherimoya.     Ten owoc w kształcie serca jest szorstki na zewnątrz, ale sam miąższ jest delikatny i kremowy. Dojrzała cherimoya to połączenie smaków ananasów i bananów.   Jadłeś / aś ten owoc?
Pomelo, czyli pomarańcza olbrzymia.     Pomelo wygląda jak wielki grejpfrut, ale jest znacznie od niego słodsze. Warto jeść je samo jako drugie śniadanie lub w sałatce.   Jadłeś / aś ten owoc?
Myrciaria Cauliflora.     Owoc ten wielkością podobny jest do śliwki, ale smakiem odpowiada bardziej winogronom. Pochodzący z Brazylii przysmak jest dość unikatowy ze względu na to, że rośnie bezpośrednio na korze drzewa. Owoc ten można zrywać i jeść na surowo, przerabiać na dżem lub na wino.   Jadłeś / aś ten owoc?
Ogórek Kiwano.     Wygląda nieco jak z kosmosu, ale owoc ten rośnie w Afryce Południowej, Kalifornii i Nowej Zelandii. Owoc ten ma cytrusowy posmak, który porównywany jest do połączenia smaków ogórka, limonki i banana.   Jadłeś / aś ten owoc?
Kalafior Romanesco.     Czy to kalafior czy brokuł? Niektórzy opisują smak tego dziwnego warzywa jako połączenie smaków tych dwóch warzyw z posmakiem orzechowym. Jednak niech jego wygląd cię nie zwiedzie, kalafior romanesco można bardzo łatwo przygotować, podobnie jak brokuły czy kalafior.   Jadłeś / aś to warzywo?
Ugli.     Ta perła Jamajki nie jest z zewnątrz przyjazna dla oka. Jednak smak jest nieziemski – jest to połączenie mandarynki z grejpfrutem. Można jeść ugli na surowo lub wycisnąć, aby uzyskać szklankę orzeźwiającego soku.   Jadłeś / aś ten owoc?
Pitaja, czyli smoczy owoc.     Ciężko będzie nie zauważyć tego owocu, jeśli jest dostępny w twoim supermarkecie, ze względu na jego różową skórkę. Pitaja jest nie tylko soczysta, lecz także jest dobrym źródłem witaminy C i błonnika. Smak można porównać do gruszki z czarnymi nasionami jak u kiwi.   Jadłeś / aś ten owoc?
Fioletowe ziemniaki.     Ziemniaki te pochodzą z Japonii i mają słodkawy smak. Najlepszy w nich jest element zaskoczenia. Fioletowe ziemniaki są dobrym źródłem witamin A oraz C i można zastąpić nimi zwykłe ziemniaki w typowych daniach, aby zaskoczyć gości na następnym niedzielnym obiedzie.   Jadłeś / aś te ziemniaki?
Durian.     Durian to jeden z tych produktów, które ludzie kochają lub ich nienawidzą. Wszystko w tym owocu, od szpiczastej skórki i cuchnącego zapachu, sprawi, że dobrze się zastanowisz, zanim go spróbujesz. Jednak na tych, którzy się odważą, czeka kremowa niespodzianka o posmaku wanilii, banana i cebuli.   Jadłeś / aś ten owoc?
Soliród.     Jeśli zastanawiasz się co to za dziwny twór szparagowo-kaktusowy znajdujący się w twojej sałatce, to jest to prawdopodobnie soliród. Jak sama nazwa wskazuje ma on słony posmak i można go spożywać na surowo lub gotować na parze.   Jadłeś / aś to warzywo?
Który owoc lub warzywo, z powyżej wymienionych chciałbyś / chciałabyś slosztować?
Płeć
Wiek