Analiza wyników ankiety "Święta wielkanocne oraz ciekawostki z nimi związane."

Czy lubisz święta wielkanocne?
Czym są dla Ciebie święta wielkanocne? 
Z czym najbardziej kojarzą Ci się święta wielkanocne?
Która tradycja wielkanocna jest u Ciebie praktykowana w rodzinie?   
Co znajdzie się w Twoim koszyczku wielkanocnym?
Jak spędzisz tegoroczne święta wielkanocne? 
W jakie dni podczas świąt wielkanocnych chodzisz do kościoła?   
Jakie potrawy królują u Ciebie w domu podczas świąt wielkanocnych?   
Jakie wielkanocne słodkości są Twoimi ulubionymi?  
Ile mniej więcej wydasz na organizację świąt wielkanocnych w tym roku?   
Czego będą dotyczyły Twoje świąteczne wydatki w tym roku?
Czy obchodzi się u Ciebie w domu dawanie prezentów wielkanocnych (prezentów na zajączka) ?
Ile mniej więcej masz zamiar wydać na wielkanocne prezenty?
Co najczęściej kupujesz na prezenty wielkanocne? 
Czy planujesz zrobić w tym roku wiosenno- wielkanocne porządki?  
Co znajduje się na Twojej liście wielkanocnych porządków?
Kolorowe jaja Najbardziej popularnym symbolem Wielkiej Nocy jest jajko – w starożytności symbol nowego życia. Zapożyczony od pogan idealnie wpisał się w klimat świąt wielkanocnych, w których chodzi przecież o świętowanie Zmartwychwstania Chrystusa, czyli początek nowego życia. Czy masz zamiar w tym roku malować pisanki? 
Dlaczego na Wielkanoc jemy mazurki? Jego symbolika jest ściśle powiązana z okresem Wielkiego Postu. Mazurek to nagroda, którą się je po czterdziestu dniach Wielkiego Postu. Ciasto przywędrowało do Polski z Turcji. Czy masz zamiar w tym roku zrobić wielkanocnego mazurka?
Śmigus – Dyngus Początkowo, wodą oblewano osoby, które nie dały komuś pisanki w postaci podarunku, nazywało się to dyngusem. Innym sposobem obchodzenia Poniedziałku Wielkanocnego, było bicie się gałązkami wierzby lub palmami wielkanocnymi po nogach zwane śmigusem. Z czasem połączyły się one w śmigus-dyngus i stały się bardzo popularnym w tym okresie zwyczajem. Czy w Twoim domu obchodzi się śmigus-dyngus poprzez oblewanie wodą?
Palemki na szczęście Wielki Tydzień zaczyna się Niedzielą Palmową. Kiedyś nazywano ją kwietną lub wierzbną. Palemki – rózgi wierzbowe, gałązki bukszpanu, malin, porzeczek – ozdabiano kwiatkami, mchem, ziołami, kolorowymi piórkami. Po poświeceniu palemki biło się nią lekko domowników, by zapewnić im szczęście na cały rok. Połkniecie jednej poświeconej bazi wróżyło zdrowie i bogactwo. Zatknięte za obraz lub włożone do wazonów palemki chroniły mieszkanie przed nieszczęściem i złośliwością sąsiadów. Sam/a przygotowujesz palmy wielkanocne czy kupujesz gotową?
Święconka Korzenie tradycji noszenia koszyczka z potrawami i jedzenia uroczystego śniadania leżą jeszcze w czasach pogańskich. W późniejszym okresie, zwyczaj ten rozpowszechnił się na terenach słowiańskich, niemieckich i austriackich. Do Polski, zawitał już kilka wieków temu. Po II wojnie światowej, zmieniono układ granic i w granicach Polski znalazło się wiele terenów nie znających wcześniej tego zwyczaju. Zawartość koszyczka ze święconką w różnych regionach może być inna, co wynika z różnego rodzaju naleciałości kulturowych. Czy zainteresowały Cię informacje zawarte w tej ankiecie?
Zając wielkanocny Zając, ma symbolizować koniec zimy i nadejście wiosny, odrodzenie przyrody i radość. Ma on okazywać to, że przyroda na nowo budzi się do życia. Oceń w jakim stopniu zaciekawiła Cię ankieta.
Jak często korzystasz z internetu?
Jakie masz wykształcenie?
Jaka jest Twoja sytuacja zawodowa?  
Wybierz płeć:
Ile masz lat?
W jakim województwie mieszkasz?