Analiza wyników ankiety "Skuteczność sankcji nakładanych na Rosję w praktyce ich stosowania..."

UE, USA stosują wobec Rosji kolejne sankcje, sytuacja gospodarcza i ekonomiczna Rosji się pogarsza, ale Putin nadal w sprawie Ukrainy nie zmienia zasadniczo swojego postepowania i nadal ukraińscy seperatyści z Donbasu mają znaqczące wsparcie wojskowe, a nawet jak donoszą władze Ukrainy, w Donbasie ma walczyć po stronie seperatystów ok. 9 tys. Rosjan. Czy zatem dotychczasowa polityka sankcji ze strony UE i USA jest wystarczająca aby zmusić Rosję do zmiany postepowania w sprawie Ukrainy?  
Wielu ekspertów twierdzi, że dotychczasowa polityka sankcji stosowana przez UE i USA jest zbyt miękka i dlatego nie w pełni skuteczna... Pojawiają się głosy, że "To czego obawiają się władze rosyjskie, a właściwie rosyjski system bankowy i rosyjskie firmy to wykluczenie tego państwa z systemu SWIFT czyli możliwości transferów międzybankowych, międzynarodowych". Czy zatem UE i USA nie powinny właśnie zastosować tego rozwiązania (sankcji) jako skutecznego instrumentu nacisku na Putina i Rosję?  
W ocenie niektórych polityków i politologów pojawiają się opinie, że UE stosując sankcje nie osiągnie znaczącego sukcesu w zmuszeniu Rosji Putina do zmiany postepowania wobec Ukrainy, jeżeli nie zmieni konsekwencji w wprowadzaniu ogłoszonych sankcji, przestrzeganiu ich stosowania przez poszczególne kraje UE w praktyce... Wielu ekspertów zwraca wprost uwagę, że tutaj leży właśnie sedno, że w praktyce ogłoszone sankcje nie stają się dla Rosji tak dotkliwe jak w istocie być powinny. Czy Pani/Pan zgadza się z tą opinią?
Pani/Pana miejsce zamieszkania:
Pani/Pana wykształcenie:
Pani/Pana wiek:
Status Pani/Pana zatrudnienia:
Płeć respondenta:
Jak często korzysta Pani/Pan z Internetu?