Analiza wyników ankiety "Zielono mi!"

Co Ci się kojarzy, kiedy myślisz o kolorze zielonym?
Czy lubisz kolor zielony?
Ludzie, którzy lubią kolor zielony, obdarzeni są miłością w stosunku do drugiego człowieka, są życzliwi, pomocni, można w każdej sytuacji na nich liczyć, a zarazem skromni, co przejawia się tym, iż nie wstawiają siebie na piedestale. Osoby te są sympatyczne, cenią sobie spokój, lubią sporadycznie samemu z sobą pobyć na osobności, aby poukładać wszystkie myśli. Można by powiedzieć, że są bratnią duszą i świetnie nadają się na przyjaciela, któremu to można zwierzyć się nawet z największych problemów. Ludzie ci nas nie zdradzą, powiedzą nam szczerą prawdę, można im zaufać co bez wątpienia jest bardzo istotne. Często osoby utożsamiające się z tą barwą posiadają bezcenną intuicje. Warto również zaznaczyć, iż mają poczucie własnej wartości.
Biorąc pod uwagę psychologiczne znaczenie barwy zielonej, uważasz, że ma ona kojący wpływ na nasz układ nerwowy?
Zieleń działa uspokajająco i pozwala się rozluźnić oraz oderwać od codziennych spraw. Dlatego też ludzie pracujący w budynkach szpitalnych często wybierają tę właśnie barwę na kolory ścian sal pacjentów. Dzięki temu, dają chorym możliwość zmniejszenia stresu, zrelaksowania się i w drobnym stopniu złagodzenia bólu. Również szkoły, uczelnie i fabryki wykorzystują kojące działanie tego koloru, zmniejszając napięcie u osób w nich przebywających. Zielony bowiem kojarzy się z latem, ciepłem, lasem, łąką i miłymi chwilami, dzięki czemu przywołuje na myśl same pozytywne zdarzenia i wyzwala dobre emocje regulując siły witalne.
W jaki sposób daltoniści postrzegają kolor zielony?
Daltoniści nie posiadają czopków odpowiedzialnych za widzenie zieleni, dlatego, zamiast tego koloru i barwy czerwonej, widzą oni jedynie różne odcienie żółtego, natomiast kolor fioletowy jest dla nich niebieski.

Nasza strona korzysta z plików cookies zgodnie z polityką cookies . Korzystanie z tych plików jest niezbędne w celu poprawnego działania naszej strony, dlatego aby móc korzystać z naszego serwisu prosimy Cię o ich akceptacje. Więcej informacji na temat przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności

Akceptuję