Analiza wyników ankiety "Motywy muzyczne z seriali"

      Czy oglądasz seriale?  
    Jakie rodzaje seriali lubisz najbardziej?  
    Czy zwracasz uwagę na motywy i utwory muzyczne z czołówek Twoich ulubionych seriali?  
    Czy wiesz z jakiego znanego serialu fantasy pochodzi motyw muzyczny umieszczony poniżej?   Kliknij tutaj, aby odsłuchać  
    Gra o tron   Utwór pochodzi z amerykańskiego serialu fantasy "Gra o tron". Serial został stworzony przez Davida Benioffa i D.B. Weissa dla telewizji HBO, na motywach cyklu "Pieśń Lodu i Ognia" autorstwa George'a R.R. Martina. Serial doczekał się ośmiu sezonów. Autorem motywu muzycznego jest  niemiecki kompozytor irańskiego pochodzenia - Ramin Djawadi, który został uhoronowany dwukrotnie nagrodą Emmy za muzykę do niniejszego serialu.  
    Jak nazywa się utwór z kultowego polskiego serialu "Czterej pancerni i pies"?   Kliknij tutaj, aby odsłuchać  
  ​​​​​​   Ballada o pancernych    Utwór znany również pod tytułem "Deszcze niespokojne", skomponowany przez Adama Walacińskiego do słów Agnieszki Osieckiej. W czołówce serialu utwór śpiewa Edmund Fetting. Serial powstał w latach 1966-1970 i przedstawia losy członków załogi czołgu Rudy oraz ich wiernego towarzysza psa Szarika podczas  II wojny światowej (reżyser Konrad Nałęcki, scenariusz Janusz Przymanowski).   
    Z jakiego serialu Sci-Fi pochodzi utwór muzyczny prezentowany poniżej?   Kliknij tutaj, aby odsłuchać  
    Dark   Serial "Dark" jest pierwszą niemieckojęzyczną produkcją platformy Netflix, który zamyka się w trzech sezonach. Twórcy serialu to Baran bo Odar i Jantie Friese. Fabuła porusza  między innymi tematykę podróży w czasie (w mojej opinii jedna z najlepszych produkcji filmowych w tym temacie). Utwór muzyczny wykorzystany w czołówce serialu to "Goodbye" niemieckiego artysty muzyki elektronicznej, występującego pod pseudonimem Apparat, w którym wokalu użyczyła austriacka wokalistka tworząca jako Soap&Skin.   
    Jak nazywa się urugwajska piosenkarka i aktorka, która wystąpiła w głównej roli w telenoweli "Zbuntowany anioł" oraz jest autorką utworu z tego serialu?    Kliknij tutaj, aby odsłuchać  
    Natalia Oreiro   Urugwajska piosenkarka, aktorka oraz projektantka mody, urodzona 19 maja 1977 roku. W Polsce popularność zyskała za sprawą argentyńskiej telenoweli "Zbuntowany anioł" wcielając się w postać Milagros, gdzie grała u boku argentyńskiego aktora Facundo Arany (filmowy Ivo). Jej najsławniejszym utworem muzycznym jest piosenka "Cambio Dolor", będąca motywem przewodnim "Zbuntowanego anioła".  
    W jakim serialu wykorzystano utwór "If I had a Heart" szwedzkiej wokalistki Karin Dreijer, tworzącej pod pseudonimem Fever Ray?   Kliknij tutaj, aby odsłuchać  
  ​​​​​​   Wikingowie   Kanadyjsko-irlandzki serial, stworzony przez Michaela Hirsta dla kanału History. W Polsce wyświetlany również przez program TV Puls, a obecnie dostępny na platformie Netflix. Fabuła skupia się wokół historii legendarnego wodza wikingów Ragnara Lodbroka, a także jego potomków. W roli Ragnara wystąpił Travis Fimmel. Serial planowany na sześć sezonów (premiera ostatniego odcinka zarówno sezonu, jak i całej serii 02.01.2021), choć twórcy nie wykluczają kontynuacji. Oprócz wymienionego utworu Fever Ray, w serialu wykorzystano również utwory szwedzkiego zespołu Wardruna.  
    Z której polskiej telenoweli pochodzi poniższy utwór?   Kliknij tutaj, aby odsłuchać  
    Klan   Polski serial obyczajowy stworzony przez Wojciecha Niżyńskiego i emitowany od 22 września 1997 roku na antenie TVP1. Jest to najdłużej emitowany serial produkcji polskiej w  naszej rodzimej telewizji. Serial przedstawia losy rodziny Lubiczów na przestrzeni lat. Utwór z czołówki nosi tytuł "Życie jest nowelą", który wykonuje  Ryszard Rynkowski do słów Jacka Cygana, w kompozycji Krzesimira Dębskiego.  
    Kto jest autorem muzyki do kultowego amerykańskiego serialu Davida Lyncha i Marka Frosta "Miasteczko Twin Peaks"?   Kliknij tutaj, aby odsłuchać  
    Angelo Badalamenti   Amerykański kompozytor pochodzenia włoskiego, urodzony 22 marca 1937 w Nowym Jorku. Znany ze stałej współpracy z reżyserem Davidem Lynchem (wspólnie na zdjeciu powyżej). Stworzył muzykę do takich filmów jak Blue Velvet, Zagubiona autostrada czy Niebiańska Plaża. Jednak najbardziej zapadające w pamięć są jego kompozycje muzyczne do serialu "Miasteczko Twin Peaks". Serial emitowany na początku lat 90-tych XX wieku składał się z dwóch sezonów (po latach, w roku 2017 David Lynch nakrecił 3 sezon). Serial opowiadał o śledztwie  w sprawie zabójstwa licealistki Laury Palmer, którego podejmuje się agent FBI Dale Cooper. Agent Cooper przybywa do tytułowego miasteczka, gdzie każdy skrywa jakieś sekrety i nic nie jest takie, jakim się wydaje być. Połączenie wielu gatunków od kryminału, po przez melodramat obyczajowy z elementami nadprzyrodzonej grozy, a wszystko okraszone sporą dozą surrealizmu typowego dla twórczości Lyncha, sprawiło, że serial stał się przełomem w telewizji na owe czasy, a dziś nosi status serialu kultowego.  
  ​​​​​​   Jakie są Twoje ulubione seriale?  
    Jakie są Twoje ulubione utwory/motywy muzyczne/soundtracki z seriali?  
Płeć
Wiek
Wielkość miejscowości
Województwo