Analiza wyników ankiety "Rekordy państw."

Który kraj należący do Unii Europejskiej jest największy pod względem powierzchni?
FRANCJA Największy kraj w UE to Francja. Zajmuje obszar około 550 tys km2 i ma ponad 64 mln ludności.   Znałeś/aś odpowiedź na to pytanie?
Który kraj europejski jest największym producentem drobiu?
POLSKA Polska stała się największym producentem drobiu w Europie w 2014r, około połowa produkcji (wynoszącej około 20mln kurcząt roczni) przeznaczona jest na eksport. Ciekawe informacje?
Który kraj ma największą ilość sąsiadów?
ROSJA Rosja graniczy z czternastoma państwami: Norwegią, Finlandią, Estonią, Łotwą, Litwą, Polską, Białorusią, Ukrainą, Gruzją, Azerbejdżanem, Kazachstanem, Chinami, Mongolią i Koreą Północną. Trudne pytanie?
Który kraj produkuje najwięcej aluminium?
CHINY Chiny są czołowym producentem aluminium, dostarczają prawie jedną piątą czołowej produkcji. Mocno wyprzedzają pozostałe kraje, druga w kolejności Rosja produkuje pięciokrotnie mniej. Znane były Ci te informacje wcześniej?
Które państwo w Afryce jest największe obszarowo?
ALGIERIA Algieria jest największym krajem afrykańskim od momentu podziału Sudanu w lipcu 2011r. Ciekawe informacje?
Który kraj ma najdłuższą łączą granice lądową?
CHINY Lądowe granice Chin ciągną się na długości 22117 km. Chiny graniczą z czternastoma państwami - tyloma, co Rosja. Znałeś/aś odpowiedź na to pytanie?
W którym kraju wydobywa się najwięcej złota?
RPA Pierwsza trójka wydobycia złota (rok 2008) : RPA 272 ton, Chiny 247 tony, Australia 247 tony. Trudne pytanie?
Które z państw bez dostępu do morza jest największe?
KAZACHSTAN Kazachstan jest dziewiątym pod względem obszaru państwem na świecie. Jego obszar jest większy niż Europa Zachodnia, ma jednak zaledwie 16,6 milionów mieszkańców. Ciekawe informacje?
Które państwo Ameryki Południowej jest najmniejsze?
SURINAM Językiem urzędowym Surinamu jest holenderski,choć w powszechnym użyciu jest jeszcze kilka lokalnych i obcych języków. Wiedziałeś/aś o tym wcześniej?
Który kraj jest głównym producentem miedzi?
CHILE Chile znacząco wyprzedza pozostałe kraje, dostarczając ponad jedną trzecią światowej produkcji miedzi. Przemysł wydobywczy skoncentrowany jest na pustyni Atacama w północnej części kraju. Znane Ci były te informacje wcześniej?
Największym państwem (obszarowo) na kontynencie europejskim jest Rosja. Które jest drugie?
Największym państwem (obszarowo) na kontynencie europejskim jest Rosja. Które jest drugie?
UKRAINA Ukraina ma 603 tys km 2 , trzecia Francja 537 tys km 2. Wszystkich grubo przebija Rosja, której aż 4,4 mln km2 leży w Europie. Podobała Ci się ta ankieta?
Baszta MORZE CZERWONE to najwyższa baszta w swoim kraju. Podaj miasto i państwo, w którym się znajduje.
STARGARD (POLSKA)  Baszta Morze Czerwone to największa i najokazalsza baszta miejska w Polsce. (34 m.), zbudowana w Stargardzie około 1500r. Nazwa związana jest z bardzo krwawą bitwą w czasie wojny trzydziestoletniej. Oceń w skali od 1 do 5 w jakim stopniu zaciekawiła Cię ta ankieta.
Jak często korzystasz z internetu?
Jakie masz wykształcenie?
Jaka jest Twoja sytuacja zawodowa?
Wybierz płeć:
Ile masz lat?
W jakim województwie mieszkasz?