Kontakt

Analiza wyników ankiety "Konieczna biurokracja"

Narzekamy na nadmierną biurokracje, ograniczenia np. w działalności gospodarczej, tymczasem tragedia w Koszalinie (w Escape Roomie), pokazuje, że wielu polskim przedsiębiorcom brakuje przede wszystkim zdrowego rozsądku.   Czy zgadzasz się z tym twierdzeniem?
Do wypadku aby prowadzić podobną działalność nie była wymagana opinia np. straży pożarnej. Po tragicznym wypadku w Koszalinie, z pewnością się to zmieni; zostaną zaostrzone przepisy i wprowadzone ograniczenia.   Wychodzi na to, że dzięki pogoni za zyskiem, gdzie zapomniano o bezpieczeństwie innych, biurokracja będzie ograniczać działalność gospodarczą, nawet tych dla których bezpieczeństwo klienta jest przed zyskiem. Prawda?
Narzekamy na utrudnienia ze strony zbiurokratyzowanej UE, ale tak na prawdę ustawodawstwo UE, dba przede wszystkim o klienta (pracownika, itp.), przed nadmiernym wyzyskiem, oszustwami?   Czy po tragedii w Koszalinie, zauważasz konieczność istnienia biurokracji (nie tylko krajowej ale też nadrzędnej nad nią, np. unijnej)?
Wydawało się, że koniec XX (po 1989 r.) kiedy w Polsce panował "dziki kapitalizm" minął bezpowrotnie w 2004 roku, kiedy zgodziliśmy przyjąć ustawodawstwo UE i dbać o najsłabszych. Tragedia w Koszalinie pokazała, że bez nadzoru, bez szczegółowych przepisów, zawsze znajdzie się ktoś, kto zysk postawi ponad bezpieczeństwo, zdrowie a nawet życie innych.   Czy zgadzasz się z tym twierdzeniem?
Wiek
Sytuacja zawodowa
Jak często korzystasz z Internetu?