Kontakt

Analiza wyników ankiety "Paliwa i inne"

Ceny paliwa przekroczyły, magiczną barierę 5 zł. A rząd (PiS), nawet nie zastanowił się, nad rezygnacją z procedowania ustaw wprowadzających "opłaty paliwowej (emisyjnej)" itp.   Czy rządzący, powinni natychmiast zarzucić pracę nad ustawami, podnoszącymi cenę paliw?
Czy zrezygnujesz z korzystania samochodu, gdy paliwa będą w dalszym ciągu drożeć albo gdy osiągnął kolejną psychologiczną barierę 6 zł?
W sieci, internauci, opracowali mem, na którym poseł Suski - wypowiada się, że: "to nie prawda, że paliwa zdrożeją w całym kraju; one zdrożeją jedynie na stacjach benzynowych";   Czy tą (humorystyczną i mam nadzieję nieprawdziwą) wypowiedź posła, można porównać do słów byłego rzecznika rządu, z czasówe PRL (Jerzego Urbana) o tym, że "przecież rząd się sam wyżywi"?
"Złoty" traci, w stosunku do dolara, tym samym, przyczynia się do wzrostu cen paliw (rozliczamy zakup ropy naftowej w dolarach), rośnie inflacja a RPP (posłuszna PiS), nie podnosi stóp procentowych.   Czy wg. Ciebie brak reakcji RPP (a przede wszystkim prezesa PiS), może doprowadzić do wystąpienia kryzysu, nawet przy dobrej koniunkturze w gospodarce?
Już wiemy, że rząd, nie obniży stawek podatków, którymi są obłożone paliwa (są to sztywne stawki, wymagane np. przez UE); dziwne jest to, że będąc w opozycji PiS nie wiedział o tym fakcie.   Czy rządzący, powinni mimo to podjąć kroki, mogące przynajmniej spowodować spowolnienie wzrostu cen paliw?
Poza paliwami, rosną też ceny innych produktów, usług; dodatkowo ceny rosną, przez drożejące paliwa.   Czy odczuwasz w domowym budżecie, rosnące ceny i jesteś zmuszony oszczędzać?
W większości za rosnące ceny odpowiada globalna gospodarka, polityka USA na bliskim wschodzie; jednak brak działań w sprawie rosnącej inflacji, polityka rozdawnictwa  socjalnego, zadłużanie państwa to już wina rządzących.   Czy polityka rządu, powinna ulec zmianie aby chronić społeczeństwo, czy też ponownie uwierzymy, że winę za rosnące ceny ponosi opozycja i Tusk wraz z UE?
Płeć
Wiek
Województwo
Wielkość miejscowości
Sytuacja zawodowa
Jak często korzystasz z Internetu?