Analiza wyników ankiety "Czy Polska idzie w ślady Grecji?"

Ostatnie wypowiedzi Ministra Finansów i Premiera potwierdzają wcześniejsze opinie wielu ekonomistów, że sytuacja budżetu państwa jest zła. Czy Pani/Pana zdaniem Polska idzie w ślady Grecji?
Czy podziela Pani/Pan pogląd, że dotychczasowe wskażniki dot. równowagi budżetu i wielkości długu publicznego nie odzwierciedlają stanu faktycznego, z uwagi na zastosowaną przez rząd i GUS zmianę sposobu ich wyliczania?
Czy Pani/Pana zdaniem wcześniejsze dobre wskaźniki dotyczące równowagi budżetu i długu publicznego były wynikiem tzw. kreatywnej księgowości obecnego Ministra Finansów?
Czy Pani/Pana zdaniem w Polsce przez ostatnie lata była stosowana tzw. kreatywność rządowych statystyków oraz tzw. "gotowanie ksiąg" przez Ministra Rostowskiego?
Niektórzy ekonomiści twierdzą, że polski urząd statystyczny celowo dwa razy zmienił metodę szacowania PKB, czym "ulżył" tzw. konstytucyjnemu progowi ostrożnościowemu, a prezentowane dane nie odpowiadały rzeczywistości. Zgadza się Pani/Pan z tą opinią?
Wielu analityków wypowiada się, że sedno obecnego polskiego kryzysu finansów leży w kreatywności rządowych statystyków, ponieważ GUS podlega pod rząd i spełnia żądania oraz oczekiwania rządu. Czy Pani/Pana zdaniem GUS powinno się uniezależnić od rządu?
Myśląc o uniezależnieniu GUS od rządu, jaki organ Pani/Pana zdaniem powinien powoływać prezesa GUS?
Niektórzy politycy proponują powołanie niezależnej od rządu Rady Fiskalnej, która miałaby "patrzeć na ręce ministra finansów" i przedstawiać wiarygodne informacje dotyczące finansów państwa. Czy uważa Pani/Pan powołanie takiej Rady za celowe?
Której partii politycznej jest Pani/Pan członkiem lub sympatykiem?
Status zatrudnienia respondenta:
Wiek respondenta (przedział):
Wykształcenie respondenta:
Miejsce zamieszkania (przedział liczby mieszkańców):
Dochody respondenta miesięcznie w zł:
Płeć respondenta: