Kontakt

Analiza wyników ankiety "Depresja oraz fakty i mity z nią związane."

Czy wiesz co to jest depresja? 
Smutek, przygnębienie są emocjami, których doświadcza każdy człowiek wielokrotnie w trakcie swojego życia. Ich pojawienie się nie zawsze związane jest z depresją. Rozpoznać to zaburzenie można dopiero, gdy stanom obniżonego nastroju towarzyszą dodatkowo inne objawy m.in. poczucie braku energii, niemożność przeżywania radości, niska ocena własnej wartości oraz gdy trwają odpowiednio długo, tzn. ponad 2 tygodnie.
Czy cierpisz lub cierpiałeś na depresję? 
W jaki sposób leczyłeś/aś lub leczysz depresje? 
Do kogos zwróciłeś/aś się lub zwróciłbyś/zwróciłabyś po pomoc będąc w depresji? 
Osoby z jakimi cechami według Ciebie mają większe szanse na zachorowanie na depresje? 
Jakie są według Ciebie najczęstsze objawy depresji? 
    Jakie są według Ciebie najczęstsze przyczyny występowania depresji?
Jaki masz stosunek do osób cierpiących na depresje? 
Czy uważasz,że depresja jest chorobą cywilizacyjną XXI wieku? 
Czy Twoim zdaniem nadal depresja w społeczeństwie jest postrzegana jako wstydliwa choroba? 
Kogo Twoim zdaniem częściej dopada depresja: 
Jakie Twoim zdaniem choroby najczęściej towarzyszą depresji? 
Skąd czerpiesz swoją wiedzę na temat depresji? 
Jak oceniasz swoją wiedzę na temat depresji?
Antydepresanty zmieniają chemie mózgu...
FAKT  Leki na depresję, antydepresanty, pozwalają znowu poczuć się sobą, odzyskać zadowolenie z życia i pozbyć się uczucia niepokoju, który często towarzyszy depresji. Antydepresanty zmieniają chemię mózgu, dzięki czemu nastroje chorego stają się bardziej stabilne, zanikają częste huśtawki nastroju.
Osoby z depresją i zaburzeniami dwubiegunowymi są niebezpieczne...
MIT Badania wskazują,że osoby z zaburzeniami psychicznymi dopuszczają się takiej samej liczby aktów agresji, co populacja ogólna. Są natomiast dwa razy bardziej narażeni na bycie ofiarami aktów agresji.
Mężczyźni mają inne objawy depresji niż kobiety...
FAKT Kobiety częściej doświadczają klasycznych symptomów takich jak uczucie smutku, poczucie winy i brak wiary w siebie. Mężczyźni cierpiący na depresję co najczęściej podirytowani i złoszczą się, czasami są nawet obelżywi. Łatwiej też tracą oni zainteresowanie pracą, czy hobby. W odwrotnych przypadkach, żeby unikać radzenia sobie z depresją, rzucają się w wir pracy. Mężczyźni łatwiej sięgają po alkohol i narkotyki, kiedy borykają się z depresją.
Leki, które leczą zaburzenia nastroju są uzależniające. Mogą zmienić osobowość człowieka. Osoba nie może być świadoma i trzeźwa podczas brania leków....
MIT Leki nie uzależniają i nie zmieniają prawdziwej osobowości człowieka, jeśli są odpowiednio zalecone i stosowane. Leki pomagają ustabilizować nastrój osoby. To nie są „pigułki szczęścia” i nie powinny być porównywane z narkotykami. Nie zaciemniają możliwości do osądów i nie dają fałszywego poczucia odwagi.
Ludzie cierpiący na depresję są słabi i leniwi...
MIT Z zewnątrz może się tak wydawać. Że depresja to użalanie się nad sobą, kaprys, może nawet sposób na życie. Tymczasem chorzy bardzo chcieliby zmienić swój stan, który jest dla nich źródłem cierpienia, ale nie mogą tego zrobić samą siłą woli. Nie są słabi, ponieważ każdego dnia dźwigają ogromny ciężar choroby psychicznej. 
Jak często korzystasz z internetu?
Jakie masz wykształcenie?
Jaka jest Twoja sytuacja zawodowa? 
Wybierz płeć:
Ile masz lat?
W jakim województwie mieszkasz?