Analiza wyników ankiety "Spożywanie gorzkiej czekolady oraz fakty i mity z nią związane."

Czy lubisz gorzką czekoladę? 
Jak często spożywasz gorzką czekoladę?  
Z jakich względów spożywasz gorzką czekolade?
Jakiej firmy najczęściej kupujesz gorzką czekolade?
Gdzie najczęściej kupujesz gorzką czekolade?
W jakiej cenie najczęściej kupujesz tabliczkę gorzkiej czekolady?
Oceń w jakim stopniu poszczególne elementy wpływają na Twój wybór gorzkiej czekolady.
Jaką zawartość miazgi kakaowej preferujesz w czekoladzie?
Najbardziej smakuje mi czekolada:
Częściej wybieram :
Czy pijesz gorzką czekolade?  
Gorzka czekolada obniża ryzyko zawałów serca i udarów mózgu nawet o 40 proc. Australijskie badania potwierdziły, że żeby zmniejszyć prawdopodobieństwo pojawienia się tych chorób u pacjentów wysokiego ryzyka, trzeba jeść czekoladę przez 10 lat. W opinii niektórych naukowców zjedzenie 1-2 tabliczek gorzkiej czekolady tygodniowo skutecznie uchroni nas przed udarem mózgu. Dobre informacje?  
Ciemna czekolada ma w sobie antyoksydanty, które chronią nas przed starzeniem i chorobami związanymi z wiekiem. Im bardziej gorzka czekolada, tym więcej antyoksydantów. Ale to nie wszystko. Czekolada wpływa również pozytywnie na pamięć. Najnowsze badania pokazały, że hamuje rozwój demencji i zmniejsza ryzyko choroby Alzheimera. Wiedziałeś/aś o tym?  
Ciemna czekolada ma jeszcze jedno korzystne działanie – może pomóc schudnąć. Spowalnia trawienie i wywołuje uczucie sytości, dzięki czemu później odczuwamy głód. Zamienisz zwykłą czekoladę na gorzką?  
Pomaga w myśleniu. Zawiera wiele związków pobudzających mózg do pracy, np. pirazynę. Dlatego kilka kostek gorzkiej czekolady może rozjaśnić nam umysł, poprawić koncentrację, pamięć, czas reakcji i ułatwić rozwiązywanie problemów. W związku z takim działaniem czekolady niektóre dzieci mogą być nadmiernie pobudzone oraz mieć kłopoty z zaśnięciem. Czy zainteresowały Cię informacje zawarte w tej ankiecie?  
Filtruje nerki. Dzięki dużej zawartości alkaloidu teobrominy pobudza pracę nerek i jako łagodny środek moczopędny znakomicie je oczyszcza. To ważna informacja dla osób, które mają skłonność do infekcji dróg moczowych.  Oceń jak Ci się podobała ankieta w skali od 1 do 5.  
Kawałek gorzkiej czekolady to lekarstwo na biegunkę...  
FAKT ale sięgaj po nią tylko w ostateczności: na wakacjach w leśnej głuszy lub w niedzielną noc, kiedy do najbliższej dyżurującej apteki jest naprawdę daleko. Zjedzenie paru kawałków czekolady rzeczywiście spowolni pracę jelit. Jeśli jednak powodem biegunki jest zatrucie, grozi to zatrzymaniem toksyn w organizmie! Znane Ci były te informacje wcześniej?  
Czekolada gorzka może być jedzona bez ograniczeń, jest mniej kaloryczna od czekolady mlecznej...  
MIT Czekolada gorzka zawiera więcej ziaren kakaowca, co zwiększa jej kaloryczność w porównaniu do czekolady mlecznej. Ciekawe informacje?  
Gorzka czekolada jest najzdrowsza ze wszystkich czekolad...  
FAKT Antyoksydanty, w które obfituje ziarno kakaowe, nautralizują wolne rodniki, zapobiegając tym samym procesom starzenia się organizmu, a także zapadaniu na choroby serca i nowotwory. Masło kakaowe ma znakomite oddziaływanie na cerę, dlatego na jego bazie powstaje coraz więcej produktów kosmetycznych. Czekoladowa tabliczka zawiera w sobie mnóstwo magnezu, żelaza i potasu, które są bardzo ważne dla zdrowia każdej kobiety. Dobre informacje?  
Jak często korzystasz z internetu?
Jakie masz wykształcenie?
Jaka jest Twoja sytuacja zawodowa?  
Wybierz płeć:
Ile masz lat?
W jakim województwie mieszkasz?