Analiza wyników ankiety "Czytanie książek oraz fakty i mity z nimi związane."

Czy lubisz czytać książki? 
Z jakiego głównego powodu czytasz książki?
Jakie książki czytasz? 
Jak często sięgasz po książke?
Ile książek czytasz w miesiącu?
Skąd zazwyczaj pozyskujesz książki, które czytasz? 
Ceny książek moim zdaniem są: 
Gdzie najchętniej czytasz książki?
Jakie korzyści dostrzegasz u siebie dzięki czytaniu książek?
Co robisz, jeśli książka Ci się nie spodoba na początku czytania? 
Czym najczęściej się kierujesz wybierając nową książkę do przeczytania? 
Książka, ebook czy audiobook- co wolisz?
Decydując się na czytanie książki w formie elektronicznej, używam do tego:
Co może zastąpić Ci książkę ? 
Dlaczego nie czytasz książek?
Czy rodzicie w dzieciństwie czytali Ci książki?
Czy lubiłeś/aś w czasach szkolnych czytać lektury? 
Wymień max 3 książki, które Twoim zdaniem powinien przeczytać każdy człowiek.
Czytanie może zwiększyć wydolność mózgu Częsta lektura wpływa nie tylko na poziom wiedzy, ale także na efektywność pracy mózgu. Działanie to można porównać do wpływu biegania na układ sercowo-naczyniowy: regularne czytanie poprawia kondycję komórek mózgowych, pozwala lepiej zapamiętywać. Z wiekiem mózg starzeje się, a sięganie po książkę może ten proces w naturalny sposób opóźnić, wskazują badania opublikowane w Neurology. Huffington Post podaje, że czytanie może opóźnić zaburzenia umysłu nawet o 32 procent. Dobre informacje?
Czytanie pomaga w walce z Alzheimerem Czytanie książki pozwala mózgowi odbyć rodzaj treningu, stymulując mózg do pracy. Angażowanie mózgu do działania poprzez czytanie zmniejsza ryzyko Alzheimera o 2 i pół raza względem tych, którzy nie czytają. Im bardziej mózg jest aktywny, tym dla niego lepiej, książka może być świetnym stymulatorem, dzięki któremu będzie aktywny. To, co zabija i osłabia komórki mózgowe, to właśnie bierność. Znane są Ci te informacje? 
Książka pomaga się zrelaksować Badania pokazały, że to właśnie czytanie może działać jak środek relaksacyjny. Naukowy z Sussex University dowodzą, że lektura redukuje stres nawet o 69 procent. Twierdzą też, że nie ma znaczenia, po jaką książkę sięgniemy, ważne by całkowicie się w nią wciągnąć. Pozwoli uciec nam od zmartwień i codziennych zmartwień, pozwalając wciągnąć się w świat wizji i wyobraźni autora. Czy czytanie książek Cię relaksuje? 
Czytanie pomaga zasnąć  Tworzenie określonych rytuałów przed pójściem do łóżka, da twojemu ciału sygnał, że pora przygotować się do snu. Jednym z nich może być właśnie sięgnięcie po książkę, przekonuje Mayo Clinic. Czytanie pozwala ciału zrelaksować się dużo lepiej niż np. ekran czytnika czy tabletu, które dłużej utrzymają mózg w stanie koncentracji, mogąc wpływać na sen niekorzystnie. Zasada ta dotyczy także dzieci. Wedle Pediatrics 45 proc. maluchów, które mają w pobliżu ekran potrzebują średnio 20 minut więcej na zaśnięcie. Najkorzystniej sięgnąć po tradycyjną książkę tuż przed wyłączeniem światła. Czy zainteresowały Cię informacje zawarte w tej ankiecie? 
Przewracanie kartek pomaga w lepszym rozumieniu Jeśli czasem zastanawiasz się, czy zamiast papierowej książki, sięgnąć po e-booka, pamiętaj, że to właśnie przewracanie kartek jest czynnością, dzięki której lepiej rozumiesz treść czytanej książki. Raport Wired potwierdza, że kontakt fizyczny z książką, dotyk dłońmi kartek lektury wprowadza do mózgu kontekst lektury pozwalający lepiej zrozumieć, o czym czytamy. Oceń jak podobała Ci się ankieta w skali od 1 do 5.
Jak często korzystasz z internetu?
Jakie masz wykształcenie?
Jaka jest Twoja sytuacja zawodowa?  
Wybierz płeć:
Ile masz lat?
W jakim województwie mieszkasz?