Analiza wyników ankiety "Sen oraz fakty i mity z nim związane."

Ile czasu potrzebujesz spać aby rano być wypoczętym?
Jak się czujesz, gdy za mało godzin spałeś/aś?
Jak często budzisz się w nocy? 
Jak często masz problemy z zasypianiem? 
Z czego Twoim zdaniem najczęściej wynikają sporadyczne lub częste problemy ze snem?
Co zazwyczaj przeszkadza Ci we wczesnym pójściu spać?
Czy zażywasz środki nasenne?
Jak często pamiętasz co Ci się śniło? 
Jak często sprawdzasz w senniku znaczenie swoich snów?
Jak często miewasz niepokojące sny oraz koszmary?
Jak często śpisz w ciągu dnia?
Twoja pierwsza myśl po przebudzeniu to:
Czy mówiono Ci,że chrapiesz?
Jakie są według Ciebie najczęstsze przyczyny chrapania?
Czym jest dla Ciebie sen?
Czy wiesz co to jest świadomy sen?
Świadomy sen – sen, w którym śniący zdaje sobie sprawę, że śni. Dlatego klarowność myślenia, dostęp do wspomnień z jawy oraz świadomy wpływ na treść snu mogą być kontrolowane (aczkolwiek na różne sposoby – zależy to od poziomu zaawansowania osoby śniącej). Czy chciałbyś nauczyć się świadomie śnić? 
Czy zdarzyło Ci się chociaż raz lunatykować podczas snu?
LUNATYKOWANIE Zjawisko chodzenia w czasie snu, które wiąże się z niedojrzałością centralnego układu nerwowego. Dosyć często występuje u dzieci i w takiej formie uznawane jest za niegroźne. Występujące regularnie u dorosłych jest już chorobą.Symptomy lunatykowania mogą w mniejszym lub większym stopniu różnić się pomiędzy poszczególnymi somnambulikami. Najczęściej śpiący nagle wstaje i zaczyna chodzić lub wykonywać inne czynności (np. jeść, ubierać się itp.), przy czym umysł znajduje się ciągle w stanie snu, więc niemożliwa jest świadoma kontrola zachowania. Działa według wyuczonych schematów, jest bardzo podatny na sugestie innych osób. Oczy somnambulika są otwarte, więc może on omijać przeszkody, a nawet użyć oczu do bardziej skomplikowanych czynności, jak pisanie albo czytanie.  Ciekawe informacje?
 Niewidomi także mają sny...
FAKT Osoby, które utraciły wzrok po urodzeniu mogą widzieć obrazy w swoich snach. Natomiast ludzie, którzy urodzili się niewidomi nie mogą widzieć obrazów, jednak ich sny są równie realne sny osób widzących. W ich snach wyostrzone są inne zmysły, takie jak zapach, smak, słuch, dotyk. Trudno jest to sobie wyobrazić ale ten fakt dowodzi, że potrzeba snu dla organizmu jest tak silna, że psychika zrobi wszystko, by wytworzyć warunki niezbędne aby śnić. Wiedziałeś/aś o tym wcześniej?
Śnimy tylko o tym, co jest nam znane...
FAKT Nasze sny często pełne są anonimowych osób, które we śnie odgrywają jakąś rolę. Jednak co ciekawe, nasza psychika nie tworzy tych osób z wyobraźni – są to prawdziwi ludzie, których ujrzeliśmy w swoim życiu ale mogliśmy widzieć ich np tylko przez ułamek sekundy nie pamiętając ich w ogóle. Goniący Cię morderca z Twojego wczorajszego snu może tak naprawdę być motorniczym z autobusu, którym jechałeś 5 lat temu. Ciekawe informacje?
Gdy śpimy, śpią także wszystkie nasze organy...
MIT  Na zwolnionych obrotach ale wciąż pracują. Największą pracę jednak, podczas snu, wykonuje nasz mózg. Właśnie w trakcie nocnej zmiany, gdy organizm się wycisza, mózg ma okazję zapamiętać informacje zebrane w ciągu dnia, odpowiednio je posegregować i poukładać we właściwych szufladkach. Nocą, gdy śpimy, mózg dokonuje przeglądu organizmu i wysyła odpowiednie służby „remontowe” tam gdzie są potrzebne. Naprawiają, łatają, regenerują. Trudne pytanie?
Pełnia Księżyca wpływa na nasz sen...
FAKT Badania naukowe dowodzą, że cykle księżycowe nie pozostają bez wpływu na sen większości ludzi choć nie bardzo do końca wiadomo dlaczego tak się dzieje. Jedna z teorii mówi o krążących w człowieku płynach oraz ich poddawaniu się sile przyciągania - przypływom i odpływom, podobnie jak wody mórz. Podobała Ci się ta ankieta?
Drzemka jest znakiem osłabienia...
MIT Drzemka nie jest znakiem osłabienia, złego stanu zdrowia, lenistwa albo braku wigoru. Jest pozostałością po dwufazowości rytmu spania. Nie wszyscy ludzie doświadczają znaczącego popołudniowego kryzysu dnia. Może to być dobrze maskowane przez aktywność, stres, kontakt z ludźmi, sport itp. Jednakże, jeżeli doświadczasz kryzysu przez 5-8 godzin w dniu, drzemka może faktycznie podwyższyć Twoją wydajność w drugiej połowie dnia. Oceń w skali od 1 do 5 w jakim stopniu podobała Ci się ta ankieta.
Jak często korzystasz z internetu?
Jakie masz wykształcenie?
Jaka jest Twoja sytuacja zawodowa?  
Wybierz płeć:
Ile masz lat?
W jakim województwie mieszkasz?